Reklama

Reklama

Nowe inwestycje w gminie Kutno. Zobacz, co się zmieniło [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 30 lis 2021 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strefa relaksu, nowy plac zabaw czy plenerowa siłownia to tylko niektóre ze zrealizowanych ostatnio w gminie Kutno projektów. Łączny koszt wszystkich inwestycji wyniósł nieco ponad 71 tys. zł. Zobaczcie, jak prezentują się te nowo powstałe miejsca.

Reklama

Z inicjatywy sołtysów Pawła Kujawskiego z sołectwa Nowa Wieś, Sylwestra Wójkowskiego z sołectwa Gołębiew Nowy, Janiny Pigulskiej z sołectwa Piwki oraz Katarzyny Wiwały z sołectwa Strzegocin zrealizowano małe projekty na terenach wiejskich. Łączne koszty wszystkich projektów wyniosły 71 724,08 zł, z tego: wkład własny Gminy Kutno stanowi kwotę 31 724,08 zł, a dotacja z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach realizowanego projektu „Sołectwo na plus" to kwota 40 000,00 zł.

Jakie projekty zrealizowano?

W Nowej Wsi w parku wiejskim utworzono strefę relaksu dla dzieci mieszkańców sołectwa. Zamontowany został zestaw zabaw dla dzieci oraz huśtawka. Mieszkańcy przygotowali teren pod instalację zabawek oraz zamontowali ławki parkowe. W związku z realizacją tego projektu poniesiono łączne koszty w wysokości 17 999,99 zł.

- Inicjatywa utworzenia placu zabaw dla dzieci wynikała z potrzeby i chęci mieszkańców do stworzenia w pobliskim parku Nowej Wsi strefy relaksu dla dzieci, która sprzyjałaby aktywnemu spędzaniu czasu w otoczeniu zieleni. Jako sołtys pragnę podziękować władzom wojewódzkim i gminnym za pozyskane środki finansowe na realizację projektu oraz mieszkańcom biorącym czynny udział przy tworzeniu placu zabaw i porządkowaniu jego otoczenia – mówi sołtys Nowej Wsi Paweł Kujawski. 

W Gołębiewie Starym powstała natomiast plenerowa siłownia zewnętrzna: zamontowano tam pięć urządzeń przeznaczonych do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Koszty projektu to 13 750,80 zł.

- Dzięki inicjatywie mieszkańców udało się pozyskać grant sołecki i rozbudować miejsce rekreacji i aktywności fizycznej o siłownię zewnętrzną. Cieszę się z tego bardzo i mam nadzieję, że to miejsce dobrze będzie służyć lokalnej społeczności – tak projekt ocenia sołtys Sylwester Wójkowski. 

W miejscowości Piwki na boisku zamontowane zostały piłko chwyty za bramkami oraz trzy ławki, co wyniosło 21 473,99zł. Sołtys Piwek Janina Pigulska zwróciła uwagę, jak bardzo podniosło to standard obiektu. 

- Chciałam serdecznie podziękować za umożliwienie doposażenia terenu sportowo-rekreacyjnego w naszym sołectwie. Zakupiony sprzęt podniósł standard obiektu oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa zarówno grających w piłkę na boisku, jak użytkowników pobliskiej drogi gminnej – mówi sołtys.

Ciekawy projekt zrealizowała również społeczność Strzegocina. Mieszkańcy własnymi silami wyrównali teren, ułożyli kostkę brukową i krawężniki na ścieżce, osadzili ławki oraz posadzili krzewy i drzewka. 

Młodzież zaprojektowała, a następnie wykonała tabliczki informacyjne z nazwami nasadzonych roślin. Zainstalowana została również latarnia solarna. Dzięki temu powstał przyjemny teren zieleni z alejką edukacyjną, a miejsce to służyć ma wypoczynkowi i integracji mieszkańców. Ogólne koszty zadania to 18 499,30 zł.

W opinii sołtys Katarzyny Wiwały to przedsięwzięcie jest ogromnym sukcesem społecznym, gdyż w budowę skweru zaangażowało się ponad 30 osób dorosłych i dzieci. 

- Wszyscy poczuli że to miejsce jest dla nich ważne i utożsamiają się z nim. Poza tym nastąpiła wyjątkowa integracja społeczna, wspólna sprawa połączyła mieszkańców, pozwoliła im się poznać bliżej, zaprzyjaźnić się. Ten projekt to dobre świadectwo o mieszkańcach sołectwa, którym warto się chwalić. Jako sołtys jestem dumna z mieszkańców – podkreśla sołtys Strzegocina. 

W naszej galerii zobaczycie jak prezentują się nowe obiekty. 

Info: Gmina Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE