Reklama

Reklama

Nowe inwestycje w powiecie kutnowskim! "Powstaną miejsca pracy"

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Świetne informacje przekazują mieszkańcom władze gminy Żychlin. Po firmie PSG Sp. z o.o., która wydzierżawiła 0,6 ha terenu pod budowę stacji regazyfikacji, kolejna firma zagości w żychlińskiejj podstrefie ekonomicznej. Firma Autoczęści Just-Car z Balcerowa nabyła 2,13 ha terenu inwestycyjnego w celu wybudowania swojego nowego zakładu.

Reklama

3 i 21 grudnia Gmina Żychlin zakończyła dwie procedury przygotowawcze związane z pozyskaniem inwestorów na dwa tereny komunalne. Są to bardzo czasochłonne operacje, które w tych przypadkach trwały ok. 2 lat.

Na początku miesiąca, grunt o powierzchni 1 ha wraz z budynkiem gospodarczym, nabyła lokalna firma Folmax Opakowania Sp. z o.o., która planuje dalszy rozwój działalności na tym terenie.

- Dotychczasowa siedziba firmy jest za mała w stosunku do zamierzeń właścicieli. Folmax istnieje na rynku opakowań od roku 1989! Jest zakładem produkcyjno-handlowym specjalizującym się w wytwarzaniu opakowań z folii miękkich (LDPE, HDPE) przeznaczonych dla wielu gałęzi przemysłu. Głównymi odbiorcami wyrobów są firmy produkcyjne i handlowe. W ofercie znajdziecie Państwo dużo różnorodnych produktów - podkreślają władze gminy Żychlin.

Z kolei 21 grudnia podpisano kolejny akt notarialny nabycia terenu inwestycyjnego zlokalizowanego w podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Nowym właścicielem gruntu w Dobrzelinie przy ul. Kasztanowej została firma „Just-Car” zajmująca się sprzedażą części samochodowych. Tereny te posłużą rozwojowi działalności gospodarczej firmy funkcjonującej od kilku lat pod Skierniewicami. W Dobrzelinie powstanie stacja demontażu pojazdów.

- Nowe inwestycje na naszym terenie przysłużą się zwiększeniu konkurencyjności strefy i powstaniu nowych miejsc pracy. Serdecznie gratulujemy nabywcom, życzymy im sukcesów w prowadzeniu działalności gospodarczej na naszym terenie - czytamy na stronie gminy Żychlin.

Na zdjęciach moment podpisania aktu notarialnego nabycia terenu inwestycyjnego przez właściciela firmy Just-Car Damiana Broniarka i burmistrza Żychlina Grzegorza Ambroziak. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy