Reklama

Nowe miejsca pracy w Kutnie i Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

Nowe miejsca pracy w Kutnie i Łęczycy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia HTL-Strefa S.A. i Sonoco Poland - Packaging Services Sp. z o.o. otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pierwsza firma działa w Łęczycy, a druga otworzy swój zakład w Kutnie.HTL-Strefa S.A. jest producentem nakłuwaczy bezpiecznych do użytku szpitalnego (posiada ponad 50% udziałów w globalnym rynku) oraz lancetów do użytku osobistego, a także igieł insulinowych wykorzystywanych w leczeniu cukrzycy.

W związku z dynamicznym rozwojem spółka zamierza rozbudować swój zakład w Łęczycy. Pierwsza faza będzie polegała na zwiększeniu mocy produkcyjnych dla produktów z asortymentu igieł insulinowych oraz nakłuwaczy bezpiecznych. Produkcja igieł i detali tworzywowych jest procesem wysoce zaawansowanym technologicznie.

Spółka wykorzystuje niezwykle precyzyjne maszyny i urządzenia, które w znacznym stopniu automatyzują proces. Proces produkcji odbywa się przy zachowaniu najwyższych światowych wymagań co do precyzji oraz sterylności. Końcowa faza procesów przebiegająca w specjalnie oczyszczanym środowisku, tzw. strefie czystej.

Surowce wykorzystywane w procesach produkcyjnych Grupy HTL są weryfikowanie pod kątem źródła ich pochodzenia oraz jakości. W ramach drugiego etapu projektu, spółka planuje rozbudowę możliwości magazynowych, niezbędnych dla zarządzenia zwiększonym wolumenem produktowym.

Zgodnie z ofertą firma po dniu uzyskania zezwolenia utworzy 10 nowych miejsc pracy (do 1 lipca 2016 r.) oraz utrzyma 654 miejsca pracy utworzone dotychczas (do 30 września 2020 roku) na terenie zakładu w Łęczycy. Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 3,4 mln euro (do 1 lipca 2016 r.)

W związku z budową nowego zakładu opakowań w Kutnie Sonoco Poland - Packaging Services zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 17,4 mln zł oraz zatrudnić przynajmniej 25 pracowników (do 31 grudnia 2014 r.) i utrzymać zatrudnienia na tym poziomie do końca 2019 roku.

Przez ponad 15 lat istnienia ŁSSE wydano jak dotąd 222 zezwoleń oraz przeprowadzono inwestycje o łącznej wartości blisko 10 mld zł, dzięki którym przedsiębiorcy utworzyli blisko 26 tysięcy miejsc pracy.

ŁSSE jest jedną z najlepiej ocenianych przez inwestorów stref ekonomicznych w Polsce – według raportów KPMG z lat 2009-2012. Według raportu fDi Magazine (Grupa Financial Times) „Global Free Zones of the Future 2012/2013” – ŁSSE zajmuje 3 miejsce w Europie i 18 miejsce wśród stref ekonomicznych na świecie.

Z kolei według innego rankingu „Digital Marketing Awards 2012” tego samego brytyjskiego prestiżowego dwumiesięcznika - Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła 1 miejsce w Europie oraz 4 miejsce na świecie w kategorii stref ekonomicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE