Reklama

Nowe place zabaw i siłownie plenerowe na Wenecji?

Opublikowano:
Autor:

Nowe place zabaw i siłownie plenerowe na Wenecji? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni Rady Miasta Kutno Łukasz Walczak i Robert Feliniak złożyli projekt do tegorocznej edycji KBO. Zakłada on budowę nowego placu zabaw wraz z plenerową siłownią w obrębie ul. 1-go Maja, Kochanowskiego i Reja Kutnie. Projekt nie przeszedł jeszcze procesu weryfikacji. Tymczasem inny radny - Michał Łucki zwrócił się z zapytaniem do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego o budowę placu zabaw i siłowni plenerowej, ale przy ul. Kopernika.

Dwa nowe place zabaw z siłowniami na świeżym powietrzu mogłyby powstać w swoim bliskim sąsiedztwie. Pierwsza inwestycja może zostać zrealizowana w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, jeśli projekt przejdzie proces weryfikacji, a zakłada on wymianę podłoża na bezpieczniejsze, odnowienie istniejących zabawek, montaż nowych urządzeń zabawowych, zestawów sportowo-sprawnościowych, przyrządów do ćwiczeń i rekreacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych zgodnie z zasadami bezpiecznej zabawy i treningu fizycznego, a także modernizację małej architektury. Lokalizacja placu zabaw i siłowni to istniejący już plac zabaw między ulicami 1-go Maja, Krasińskiego i Reja.

Z kolei drugi taki plac zabaw z siłownią „pod chmurką”, o którego budowę pyta radny Łucki, miałby powstać przy ul. Kopernika.

- Zwracam się do Pana Prezydenta na wniosek mieszkańców ul. M. Kopernika, J. Kochanowskiego z pytaniem o termin realizacji budowy placu zabaw z siłownią plenerową przy ul. Kopernika (przy wiadukcie) - czytamy w piśmie Michała Łuckiego .

Do interpelacji radnego odniósł się wiceprezydent.

- W odpowiedzi na zapytanie dotyczące terminu realizacji budowy placu zabaw z siłownią plenerową przy ul. Kopernika w Kutnie (przy wiadukcie), uprzejmie informuję, że w związku z niepewną sytuacją finansową budżetu miasta wynikającą z potrzeb oświaty, w roku bieżącym będzie wykonany jedynie projekt w/w placu zabaw i siłowni plenerowej - odpowiedział w imieniu prezydenta Kutna jego zastępca, Jacek Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE