Reklama

Nowe zapisy w sprawie śmieci

Opublikowano:
Autor:

Nowe zapisy w sprawie śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miejscy radni spotkali się dziś na nadzwyczajnej sesji, by doprecyzować kwestie związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.- Zaczyna brakować czasu, gdyż ustawa wchodzi w życie a dniem 1 lipca, a musimy jeszcze przeprowadzić postępowanie przetargowe - wyjaśnił prezydent Jacek Boczkaja.Rajcy jednogłośnie przyjęli dwie uchwały: ws. wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości oraz dokumentów potwierdzających zawarte w niej dane w odniesieniu do osób zameldowanych, a nie wykazanych w deklaracji. Są nimi: potwierdzenie zamieszkania w innej gminie, potwierdzenie zamieszkania poza granicami kraju lub umowa najmu lokalu mieszkalnego w innej gminie.

Deklaracje można składać w kancelarii Urzędu Miasta lub za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Wzory można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Dodatkowo radni zadecydowali, że pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych zapewni firma, która wygra przetarg na ich zagospodarowywanie.

Przypomnijmy, że stawki, jakie obowiązywać będą w naszym mieście od 1 lipca wynoszą 9 (za segregowane odpady) i 15 (za odpady niesegregowane) złotych od każdej osoby zamieszkującej dany lokal mieszkaniowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE