Reklama

Nowy biurowiec albo hotel w Kutnie? Ambitne plany PKP

Opublikowano:
Autor:

Nowy biurowiec albo hotel w Kutnie? Ambitne plany PKP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Hotele, biurowce i mieszkania. Bardzo możliwe, że wkrótce na terenach należących do kolei realizowane będą duże inwestycje. Nie można wykluczyć, że tymi planami zostanie objęte także Kutno.

O wszystkim poinformował wiceminister infrastruktury, Andrzej Bittel. Planuje się, by apartamentowce, hotele i biurowce były źródłami długotrwałych dochodów dla spółki.

- PKP SA jest jednym z większym właścicieli nieruchomości, które można w różny sposób zagospodarować. Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomości poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań – przytacza słowa wiceministra portalsamorzadowy.pl

Zaznaczył, że "każda lokalizacja powinna być potraktowana w sposób indywidualny - m.in. w odniesieniu do planów zagospodarowania przestrzennego czy położenia terenów".

A. Bittel stwierdził, że w przypadku takich przedsięwzięć PKP może skorzystać z doświadczenia innych spółek Skarbu Państwa.

Zapytaliśmy kolejowe władze, czy takie plany dotyczą także Kutna, a jeśli tak, to jakie inwestycje mogą zostać zrealizowane w naszym mieście. O odpowiedzi bezzwłocznie poinformujemy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE