Reklama

Reklama

Nowy kierownik kutnowskiej ginekologii. "Specjalista i uznany autorytet"

Opublikowano: 18 marca 2021 12:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oddział położniczo-ginekologiczny Kutnowskiego Szpitala Samorządowego ma nowego kierownika. Od 5 stycznia jest nim dr Tomasz Augustyniak. Kim jest i jakimi może poszczycić się kwalifikacjami?

Reklama

O Tomaszu Augstyniaku wypowiada się Artur Gur, prezes szpitala. Nowy kierownik ma się przyczynić do podniesienia prestiżu oddziału ginekologiczno-położniczego. Mają mu w tym pomóc jego dotychczasowe doświadczenia i osiągnięcia.

- Jest on specjalistą położnictwa i ginekologii. Doświadczenie kliniczne zdobył w najlepszych ośrodkach w Polsce i za granicą. Dzięki nabytym umiejętnościom i  dobrej komunikacji międzyludzkiej dr Augustyniak jest ceniony zarówno w środowisku lekarskim, jak i wśród swoich pacjentów.  Dr  Augustyniak jest uznanym autorytetem w dziedzinie ginekologii operacyjnej, w tym zabiegach   małoinwazyjnych – keyhole surgery. Od wielu lat organizuje kursy doskonalące w zakresie operacji pochwowych. Jego zdolności organizacyjne i  interpersonalne zdecydowały o zatrudnieniu dr Augustyniaka na stanowisku Kierownika Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Dla kadry lekarzy pracujących w Szpitalu stwarzamy  możliwość współpracy z wysokiej klasy fachowcem w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Cel mamy jasno zdefiniowany: „Kutnowski Oddział Ginekologiczno-Położniczy ma stać się miejscem przyjaznym dla Pacjentek i szpitalem pierwszego wyboru. Jestem przekonany, że dotychczasowy przebieg pracy zawodowej i sukcesy, które pokazują wysokie kompetencje dr Tomasza Augustyniaka wykorzystamy do podniesienia jakości  i poszerzenia zakresu usług medycznych świadczonych w Szpitalu. Nowoczesne i przyjazne pacjentom metody spowodują, że Szpital odzyska właściwą pozycję na mapie medycznej regionu i stanie się miejsce godnym zaufania dla naszych pacjentek. Staramy się pozyskać jak najlepszych specjalistów, aby nasz Szpital cały czas się rozwijał. Chcemy stworzyć Szpital w którym profesjonalne i bezpieczne leczenie pacjenta będzie obok empatii i uprzejmości  personelu  naszą wizytówką”– Artur Gur, Prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Dr Tomasz Augustyniak pochodzi z Piątku, urodził się w Łęczycy.  Studium Analityki Medycznej ukończył w Zgierzu. W 1994 roku uzyskał tytuł lekarza na  Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii uzyskał pracując w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w 2005 został konsultantem General Medical Council w zakresie położnictwa i ginekologii.

Swoje doświadczenie zawodowe i naukowe zdobył pracując w Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji. W Polsce pracował w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki”, był konsultantem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Szpitala Medicover w Warszawie-pierwszej prywatnej tego typu placówce w Polsce, gdzie  na stanowisku konsultanta – operatora współorganizował Oddział Ginekologii i Blok Operacyjny. W swojej pracy zawodowej współpracował z wieloma oddziałami ginekologicznymi, a także  przeprowadził 58 kursów z zakresu ginekologii operacyjnej w szpitalach w Polsce.

Dr Tomasz Augustyniak aktywnie angażuje się w edukację i rozwój naukowy medyków. Współorganizował szereg konferencji, kursów i szkoleń specjalistycznych w Instytucie CZMP, był wykładowcą  m. innymi  z zakresu endoskopii ginekologicznej i operacji pochwowych w ramach Centrum Szkolenia Endoskopowego i Szkolenia Podyplomowego w CMKP.

Uczestniczył w kursach i stażach z zakresu chirurgii małoinwazyjnej i pochwowej w Wielkiej Brytanii i Francji (Benenden, Chaon on Soan).

Jest współautorem prac naukowych, które zostały opublikowane w krajowych czasopismach naukowych oraz prac prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych.

- Moim priorytetem jest zapewnienie najlepszych standardów w świadczeniu usług medycznych pacjentkom Szpitala w Kutnie. W zakresie położnictwa nasza oferta to pełna opieka położnicza przed porodem w tym kwalifikacje do porodu, stworzenie właściwych warunków do porodów rodzinnych i rozszerzonego asortymentu technik zmniejszenia bólu okołoporodowego, co spowoduje, że będzie się u nas rodziło bezpiecznie i komfortowo. W ginekologii chcemy wprowadzić bardziej przyjazne dla pacjenta małoinwazyjne, a zarazem bezpieczne i skuteczne metody leczenia. Nowoczesna endoskopia ginekologiczna - histeroskopia i laparoskopia, a także poszerzenie zakresu operacji pochwowych w leczeniu schorzeń narządu rodnego to nowe metody jakie będą stosowane w leczeniu pacjentek w naszym Oddziale - mówi dr Tomasz Augustyniak – Kierownik Oddziału Ginekologii i Położnictwa.

Z usług Oddziału Ginekologiczno- Położniczego, Poradni dla Kobiet i Kobiet Ciężarnych mogą korzystać pacjentki z całego powiatu i nie tylko  - niezależnie od miejsca zamieszkania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)
 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -7

  Piter

  Miernoty jak zwykle zazdroszczą. Fachowcy podziwiają. Powodzenia.

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -7

  Pacjentka

  Super lekarz i człowiek.

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -9

  Ona

  Osobiście mialam możliwośc współpracy z Panem doktorem i uważam że to super człowiek. I mówcie sobie co chcecie, dla mnie super wiadomość.

 • 4 miesiące temu | ocena +7 / -1

  Marcowa

  I co ten lekarz , z taką metryka, robi w Kutnie? 😆😆

 • 4 miesiące temu | ocena +9 / -2

  Kowalikowski

  Ciekawe co przeskrobal w tej Łodzi skoro odszedł.

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -2

  Keri

  I wrucil do Kutnowskiego szpitala gdzie wszystko jest rozłożone na łopatki haha

 • 4 miesiące temu | ocena +11 / -1

  Paula

  Taki znany i ceniony i wylądował w Kutnie z Matki Polki z Lodzi. Zastanawiające.

 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -6

  Hahaha

  Ginekolog z wielkiego miasta Piatek

  • 4 miesiące temu | ocena +10 / -11

   Ada

   Czy to ważne gdzie się ktoś urodził, czy wychował? Czy to świadczy o jego umiejętnościach? Może wypadałoby skupić się na jego kwalifikacjach. Niedawno leżałam na ginekologii i jak dla mnie zamiany na plus.

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -2

  nieznośna lekkość bytu

  Prezes Gur fajnie zaczął wypowiedz o nowym kierowniku : jest on specjalistą ginekologii i położnictwa. Zupełnie jak w "Psach" Pasikowskiego : Jestem major Bień i mam stopień majora".

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -4

  rzywy jaszczomp

  Wiedział dobrze jaki zawód wybrać.Przynajmniej mu ręce nie marzną.