Reklama

Nowy podatek rozwiąże problem zalanych ulic?

Opublikowano:
Autor:

Nowy podatek rozwiąże problem zalanych ulic? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od początku roku we wszystkich gminach trzeba płacić podatek od deszczu. To efekt nowych przepisów prawa wprowadzonych na szczeblu ogólnokrajowym. Wśród Polaków budzi to zrozumiałe obawy, a ostatnio ten temat był poruszany na sesji rady miasta w Kutnie.

10 maja przedstawiciele kutnowskich władz uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP dotyczącego „Stawek podatku i opłat wynikających z ustawy – Prawo Wodne w szczególności tzw. podatku deszczowego oraz opłat za użytkowanie gruntów pokrytych wodami”. O szczegóły pytał radny Zenon Kurczewski.

- To duża rzecz, której w niedługim czasie możemy się spodziewać, czyli tego, że w Polsce wejdzie nowy podatek dotyczący właściwie nas wszystkich – twierdził Zenon Kurczewski.

Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta mówił, że rozmowy na ten temat trwają i bardzo prawdopodobne, że

- Te rozmowy trwają i ja uważam, że ten podatek w końcu w jakiś sposób wejdzie. Dzisiaj to działa w bardzo ograniczonym zakresie i dotyczy właściwe tylko kilku inwestycji przemysłowych (…). Na razie nas to nie dotyczy, aczkolwiek zapewne w przyszłości ten tzw. podatek deszczowy zostanie wprowadzony, bo to jest źródło finansowania wszystkich inwestycji, które są niezmiernie kosztowane. Chociażby u nas w mieście, doskonale Państwo wiecie, że od lat są problemy z kanalizacjami deszczowymi. W przymiarkach i licząc „na szybko” dla miasta wiązałoby się to z dochodami rzędu 1,5-2 mln zł, które można by przeznaczyć na rozbudowę czy konserwację kanalizacji deszczowej. Na razie rozmowy trwają, a co z tego wyniknie to się okaże – mówił Jacek Boczkaja.

O nowym prawie wodnym pisaliśmy w styczniu W TYM MIEJSCU.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE