Reklama

Nowy ranking liceów i techników. Kutno mocno w dół...

Opublikowano:
Autor:

Nowy ranking liceów i techników. Kutno mocno w dół... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miesięcznik „Perspektywy” po raz 20-ty przygotował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Wybrano 500 najlepszych liceów i 300 techników z całej Polski. W zestawieniach nie brakuje placówek z Kutna, choć tylko dwóch...

Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych (52 olimpiady krajowe i 13 olimpiad międzynarodowych), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (nie są brane pod uwagę wyniki matury międzynarodowej). W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

I Liceum Ogólnokształcące im. J. H Dąbrowskiego w tegorocznym zestawieniu plasuje się na 314 miejscu. Wskaźnik szkoły wyniósł 43,71 pkt. W porównaniu z ubiegłym rokiem szkoła zanotowała spadek o cztery pozycje. Natomiast w 2016 roku „Dąbrowszczak” znajdował się na 169 miejscu. Najlepszym liceum w Polsce po raz kolejny zostało XIII LO w Szczecinie.

Jeśli chodzi o ranking techników, to 286 miejsce przypadło Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie. Wskaźnik szkoły wyniósł 52,67. To jedyna tego typu placówka z naszego regionu uwzględniona w zestawieniu. Najlepszym technikum w kraju zostało Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych Józefa Kustronia w Nowym Sączu.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznym zestawieniu wśród liceów znalazło się także III LO im. Stanisława Staszica (359 miejsce). Wśród techników Wyróżniony został Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie. Placówka w rankingu najlepszych techników zajęła 160. miejsce. W tym roku w zestawieniach liceów i techników zabrakło obydwu tych placówek.

Jak wypadamy w województwie?

Najlepszym liceum w woj. łódzkim jest Publiczne LO Politechniki Łódzkiej. 26 miejsce zajmuje I Liceum Ogólnokształcące im. J. H Dąbrowskiego. Na 49 miejscu znalazło się III LO im. Stanisława Staszica. Natomiast II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza plasuje się na 70 pozycji.

Najlepszym technikum w naszym województwie zostało Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Na 19 miejscu znalazło się Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE