Reklama

Nowy starosta, stary problem - pilnie potrzeba pieniędzy na szpital!

Opublikowano:
Autor:

Nowy starosta, stary problem - pilnie potrzeba pieniędzy na szpital! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 5 milionów złotych - tyle pieniędzy potrzebuje kutnowski szpital, aby uniknąć spraw sądowych. Prezes szpitala Marek Kiełczewski wysłał w tej sprawie pismo do starosty, który teraz mówi o próbie zatajenia prawdy przez poprzedni zarząd powiatu.

Nowy starosta Daniel Kowalik otrzymał pismo pierwszego dnia urzędowania.

- Poprzedni zarząd jeszcze pod koniec kadencji utrzymywał, że szpital się zadłuża, ale zadłużenie to nie jest groźne, natomiast po przeczytaniu pisma okazało się, że dług w ciągu tylko tego roku urósł do ogromnych rozmiarów w stosunku do ubiegłego roku. W związku z tym zapewnienia poprzedniego zarządu o tym, że wszystko idzie w dobrym kierunku okazały się być... trupem w szafie - mówi Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

Z tej kwoty aż o 5 milionów złotych wierzyciele dopominają się pod groźbami spraw sądowych. Jedynym wyjściem z sytuacji może okazać się zaciągnięcie kolejnego kredytu. W tym celu prezes szpitala prosi o spotkanie zarządu lecznicy, zgromadzenia wspólników i przedstawicieli banku. Pierwsza okazja do wyjaśnienia sprawy nadarzy się już jutro.

- Musimy przede wszystkim zorientować się, co tam się naprawdę dzieje. Wcześniejsze doniesienia były pozytywne, teraz okazuje się, że jest źle, nie wiadomo w co wierzyć - musimy to sprawdzić. Na pewno będziemy musieli przeprowadzić audyt. Przed nami również rozmowy z radą nadzorczą i dyrektorem szpitala, które, mam nadzieję, przyniosą wiele odpowiedzi - dodaje starosta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE