Reklama

Reklama

Nowy żłobek otwarty

Opublikowano: czw, 16 lis 2017 09:15
Autor:

Nowy żłobek otwarty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku listopada oficjalnie otwarto Gminny Żłobek "ARKA" w Dąbrowicach. Z jego usług może skorzystać 15 maluchów mieszkańców gminy.

Reklama

Pomysł powstania żłobka w Dąbrowicach chodził po głowie władz gminy już od dłuższego czasu. W końcu, 7 czerwca ub.r. udało się pozyskać dotację na ten cel. Wójt gminy Dąbrowice – Dorota Dąbrowska wraz ze skarbnikiem gminy – Jolantą Skowrońską podpisały umowę z wojewodą łódzkim - Zbigniewem Rau`em o przyznanie dotacji na realizację zadania pn.: "Utworzenie w 2016 roku i zapewnienie funkcjonowania 15 nowych miejsc opieki w gminnym żłobku ARKA w Dąbrowicach". Kwota otrzymanej dotacji to prawie 300 tys. zł, 80 proc. kosztów całkowitych.

W ramach otrzymanej dotacji i środków własnych wyremontowany i zaadaptowany na potrzeby gminnego żłobka został budynek należący do gminy Dąbrowice. Utworzono także plac zabaw dla najmłodszych. Pierwszeństwo w przyjęciu do placówki mają mieszkańcy gminy Dąbrowice, jednak jeśli pozostaną wolne miejsca, to również mogą z niej korzystać osoby spoza gminy.

- W tej chwili z usług placówki korzysta 6 dzieci i funkcjonuje on w godzinach od 7:30 do 15:30. Jeśli będzie taka potrzeba i rodzice wykażą takie zapotrzebowanie, to jesteśmy otwarci na wydłużenie godzin jego otwarcia - komentuje wójt gminy Dąbrowice, Dorota Dąbrowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  www

  ludzie, Armagedon hahahha ,6 dzieci

  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

   Wujek

   No i co w tym śmiesznego tłuku? Normalna sprawa.