Reklama

Nożownik z Krośniewic został uznany za poczytalnego

Opublikowano:
Autor:

Nożownik z Krośniewic został uznany za poczytalnego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawdopodobnie za kilka dni zakończy się sprawa 18-letniego nożownika z Krośniewic, który pół roku temu ugodził nożem swojego znajomego. Obserwacja psychiatryczna, na której przebywał do końca sierpnia, nie pozostawia złudzeń - młody mężczyzna może ponosić pełną odpowiedzialność za swój czyn.

Wspomniany incydent wydarzył 10 kwietnia na ulicy Łęczyckiej w Krośniewicach. Około godziny 17 doszło tam do dramatycznej przepychanki dwóch nastolatków, która omal nie skończyła się tragicznie dla jednego z nich. Jak wynika z ustaleń śledczych, między młodymi mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań, spowodowanej prawdopodobnie sprawami finansowymi. Poszkodowany Emil K. z początku prowokował i zaczepiał podejrzanego Adriana W., któremu w końcu puściły nerwy. Za pomocą noża trzy razy zranił swojego rówieśnika, który cudem uniknął poważnego uszkodzenia narządów wewnętrznych. Poszkodowanemu niezwłocznie udzielono pomocy lekarskiej, a podejrzanego zatrzymano.

Nie było jednak pewności, że Adrian W. popełnił ten czyn w pełni świadomie. Prokuratura postanowiła więc poddać go kilkutygodniowej obserwacji psychiatrycznej, która zakończyła się pod koniec sierpnia. Jej wyniki nie zostawiają cienia wątpliwości.

- Przeprowadzona obserwacja psychiatryczna pozwoliła stwierdzić, że Adrian W. może ponieść pełną odpowiedzialność za zarzucany mu czyn. Sprawa wyjaśni się pod koniec września po wydaniu decyzji przez prokuraturę - usłyszeliśmy od prokurator Moniki Piłat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE