Reklama

Reklama

O kosmosie w Gimnazjum nr 1 w Kutnie

Opublikowano: czw, 1 paź 2015 10:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie, biorący udział w projekcie Eko-Most w ramach programu Erasmus+ we wrześniu pracowali nad tematem związanym z astronomią oraz badaniem kosmosu.Przygotowali szkolną wystawę, na której można zapoznać się z charakterystyką planet Układu Słonecznego, biografiami słynnych astronautów oraz historią lotów kosmicznych. Na zakończenie tej części projektu zwiedzili Toruń – miasto zabytków, pierników i astronomii.

Reklama

Uczniowie wraz z opiekunami - M. Dyicińską, H. Krempowicz oraz koordynatorem projektu I. Kraską Tęgos obejrzeli w Planetarium niezwykły seans o obrotowym i obiegowym ruchu naszej planety i układzie gwiazd na naszym niebie. Zwiedzili także interaktywną wystawę w sąsiednim Geodium, gdzie zapoznali się z plastycznymi instalacjami pokazującymi, jak na przestrzeni dziejów zmieniała się Ziemia, cywilizacja człowieka a także samodzielnie mogli eksperymentować, przy pomocy znajdujących się tam urządzeń.

Na koniec, w toruńskiej Mydlarni, uczestnicy projektu mieli okazję własnoręcznie wykonać mydło z oryginalnymi dodatkami. Wyjazd do Torunia był niezwykle pouczający, dostarczył wiele wrażeń i na pewno zadziałał motywująco do dalszej pracy nad projektem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)