Reklama

O zwiększeniu płacy minimalnej: kandydat PiS na konferencji w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

O zwiększeniu płacy minimalnej: kandydat PiS na konferencji w Kutnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś o godz. 11:00 na placu Piłsudskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem kandydata na sejm i pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości powiatu sieradzkiego, Łukasza Rzepeckiego. Głównym zagadnieniem poruszonym przez młodego członka PiS była zmiana ustawy o minimalnym wynagrodzeniu o pracę do 12 zł/godz, która miała by wejść w życie od 1 stycznia.

W ramach ustawy regulacjami dotyczącymi minimalnej stawki godzinowej objęte miały by być wyłącznie umowy zlecenia, w których uda się dokładnie określić czas wykonania umówionych zadań.

- Polacy zasługują na godną pracę i płacę. Nie zgadzam się z tym, żeby Polacy pracowali za 5-6 złotych na godzinę. Aż 900 tys. obywateli pracuje na umowach zlecenie - mówił Łukasz Rzepecki. Wiele moich koleżanek czy kolegów po ukończeniu studiów jest zmuszonych do pracy w barach szybkiej obsługi a wiele osób starszych w marketach, często za najniższa stawkę godzinową. Jestem za 12-u złotową stawką za godzinę pracy. W dniu dzisiejszym przedstawiam ustawę złożoną przez Panią Prezes Beatę Szydło w dniu 02.10.2015 roku do Marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jako kandydat do sejmu RP przedstawiam opinii publicznej ustawę podczas konferencji prasowych, między innymi w Łowiczu. Obiecuję że jeżeli zostanę wybrany 25 października będę ją w pełni popierał - dodał.

Kandydat podjął również temat uchodźców.

- Skierowałem do Urzędu Miasta w Kutnie zapytanie o to, czy miasto jest gotowe na przyjęcie imigrantów. Jeśli tak, to w jakiej liczbie i jak zamierzałoby zapewnić im zakwaterowanie i warunki do życia. Odpowiedź powinna przyjść w ciągu dwóch tygodni. - powiedział Ł. Rzepecki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE