Reklama

Obcokrajowcy nie płacą za śmieci. Radny chce to zmienić

Opublikowano:
Autor:

Obcokrajowcy nie płacą za śmieci. Radny chce to zmienić - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy Miasto wypracuje system ściągalności opłat za śmieci od zamieszkujących w Kutnie obcokrajowców? Temat ten poruszany był już na jednej z sesji rady miasta przy okazji wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawek za śmieci. Teraz jeden z radnych złoży w tej kwestii oficjalne pismo.

Jeden z punktów obrad sesji rady miasta, która odbyła się 27 czerwca br., dotyczył wyboru metody ustalenia opłat za śmieci. Pojawiały się pomysły, by wypracować system oparty o zużycie wody czy też na podstawie wielkości nieruchomości bądź liczby domowników. Jak zapewniał wówczas zastępca prezydenta Jacek Boczkaja, w wakacje miały zostać przeprowadzone analizy w tej sprawie. Przy tej okazji poruszono również kwestię ściągalności opłat od obcokrajowców mieszkających na terenie Kutno.

- Problem pozostaje w stosunku do osób, które są, mówiąc w prosty sposób, nieuczciwe. Mamy 2,5 tys. obcokrajowców, którzy niestety nie odprowadzają opłaty za śmieci, co więcej ta opłata jest jakby przeniesiona i partycypowana przez resztę mieszkańców. Moja uwaga jest taka, aby wypracować jakiś konkretny mechanizm egzekwowania tej opłaty - mówił Bartosz Czechowski.

Jak odpowiedział Jacek Boczkaja:

- W pełni się zgadzam, na pewno nie wszyscy są wychwyceni w tym systemie i na pewno będziemy czynić starania, żeby to zrobić.

Teraz natomiast do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego wpłynęła interpelacja radnego z PiS-u. Ponownie zwraca się do władz w związku ze ściągalnością opłat od cudzoziemców.

- Czy trwają prace nad wypracowaniem mechanizmu ściągalności opłat za selektywną i nieselektywną zbiórkę śmieci wobec zamieszkujących obcokrajowców i czy jest możliwe wdrożenie tego zadania w roku bieżącym?

Póki co nie ma jeszcze odpowiedzi na pismo, jak tylko się pojawi, niezwłocznie o tym poinformujemy.

A Wy co o tym myślicie?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE