Reklama

Obiekty sportowe do modernizacji. Co planuje miasto?

Opublikowano:
Autor:

Obiekty sportowe do modernizacji. Co planuje miasto?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poprawa wyglądu, ale przede wszystkim funkcjonalności - to na celu mają mieć modernizacje boisk sportowych na terenie naszego miasta. Prezydent wyjaśnił, jakie zmiany są planowane. Odniósł się też do wniosku radnych w sprawie utworzenie boiska ze sztuczną nawierzchnią na stadionie przy ul. Kościuszki.

Dwaj radni złożyli niedawno interpelację do Zbigniewa Burzyńskiego, w której wnioskują o przeprowadzenie modernizacji obiektów sportowych. W treści pisma sporządzonego przez Michała Łuckiego i Roberta Stępniewskiego, czytamy:

- Kilkanaście drużyn piłkarskich klubów Salos Róża Kutno i KS Kutno z różnych kategorii wiekowych trenuje na obiektach MOSiR w Kutnie. Baza treningowa stadionu miejskiego przy ul. Bł. ks. Oziębłowskiego jest w niedostatecznym stanie technicznym, od dawna wymaga modernizacji, co zostało potwierdzone w dokumentach planistycznych i wykonanej kilka lat temu dokumentacji technicznej. Mimo, że na przebudowę tego stadionu uzyskano pozwolenie, to inwestycja nie została do dziś zrealizowana - piszą dodając do tego prośbę o budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią na Stadionie Miejskim.

Jak zapewnia magistrat, to, o co wnioskują radni, znajduje się już w długofalowych planach Miasta. Obejmują one nie tylko wspomniany obiekt piłkarski przy ul. Oziębłowskiego, ale także boiska przy Szkołach Podstawowych nr 9, 7, 1 i MOSiR.

- Co do stanu technicznego stadionu przy ul. Oziębłowskiego należy podkreślić, że przy takiej wiekowej infrastrukturze, w dodatku otoczonej starymi topolami, które utrudniają pielęgnację murawy, obiekt jest utrzymany w stanie pozwalającym na jego użytkowanie - nadmienia prezydent Burzyński.

Jak podkreśla, Miasto przyjęło założenia racjonalizacji wydatków związanych z modernizacją lub budową obiektów przy korzystaniu z programów wspierania inwestycji sportowych.

- Ograniczenie działań wiąże się niejako z przyjętą polityką Ministerstwa Sportu i Turystyki lub Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowywaniu w wyższych kwotach obiektów strategicznych dla rozwoju sportu w określonym regionie lub limitach kwotowych i procentowych (głównie do 20 proc. i nie więcej niż do 1 mln złotych) oraz regułami ubiegania się o dofinansowanie. W związku z powyższym, przy realnych wartościach przedsięwzięć to jedynie skromna część nakładów - dodaje.

Wspomniana w interpelacji dokumentacja została już wcześniej wykonana w oparciu o wówczas pojawiające się możliwości pozyskania środków z programu „Orzeł”. Niestety został on zamknięty przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Niemniej jednak prezydent miasta przyznaje, że modernizacja wskazanych terenów nie tylko wizualnie, ale i pod względem funkcjonowania poprawi warunki do uprawiania sportu. Zbigniew Burzyński zapewnia, że Miasto przez najbliższe 2-3 lata będzie sukcesywnie przystępować do modernizacji obiektu przy ul. Oziębłowskiego, wykonywać dokumentacje techniczne związane z ważnymi dla rozwoju sportu obiektami, będzie też aktywnie podejmować działania mające na celu pozyskania środków z zewnątrz na modernizację boisk przy SP 9, SP 7 oraz MOSiR.

Jeśli zaś chodzi o boisko ze sztuczną nawierzchnią, to planuje się je wybudować właśnie na terenie „Kutnowianki”, a nie jak wnioskowali radni na stadionie przy ul. Kościuszki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE