Reklama

Obrazek z targowicy: psy i koty zamknięte w skrzynkach!

Opublikowano:
Autor:

Obrazek z targowicy:  psy i koty zamknięte w skrzynkach! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie od dziś wiadomo, że na targowicy przy ulicy Narutowicza kwitnie nielegalny handel zwierzętami. Psy i koty przechowywane są często w karygodnych warunkach, a ich sytuacja pogorszyła się wraz z przyjściem upałów. Czworonogi nie mają dostępu do wody i cienia, są zamknięte w klatkach i drewnianych skrzynkach, a ich sprzedawcy zdają się nie zauważać cierpienia sprzedawanych zwierząt.Na handel żywymi stworzeniami można się natknąć najczęściej w soboty, kiedy ruch na targowisku miejskim jest największy. Sprzedawcy lokują swoje „stoiska” na uboczu, a zwierzęta ustawiają niczym przedmioty przy samej drodze. Te większe zamknięte są w klatkach, a najmłodsze czworonogi umieszczane są po kilka lub nawet kilkanaście sztuk w koszykach czy kartonowych pudełkach.

– Handel w takich warunkach jest według mnie niedopuszczalny – mówi Radosław Poznański, właściciel psa imieniem Czika. – Jeśli ludzie chcą oddać lub sprzedać zwierzęta, powinni to robić legalnie i w odpowiednich miejscach, dbając przy tym o ich dobro. Miłośnicy zwierząt apelują: zwierzę też czuje.

– Sam handel zwierzętami na targowisku jest nielegalny, a skandaliczne warunki, w jakich wystawia się na sprzedaż zwierzęta tylko pogarszają sytuację – mówi Amanda Chudek, prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. – Można to uznać za znęcanie się nad zwierzętami, a taki czyn jest karalny. Właśnie na nielegalność swoich czynów sprzedawcy zdają się nie zwracać uwagi. Odkąd w 2012 r. weszła w życie ustawa o ochronie zwierząt, sprzedaż kotów i psów spoza rejestru jest zabroniona.

– W ciągu ostatnich trzech miesięcy nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia na temat sprzedaży zwierząt na targowicy – mówi Ryszard Wilanowski, komendant Straży Miejskiej w Kutnie. – Często jesteśmy w dni handlowe na giełdzie i kontrolujemy sytuację.

Uczulamy zatem mieszkańców, aby nie byli obojętni na nielegalny handel pupilami i ich złe traktowanie, a każdy taki incydent zgłaszali odpowiednim służbom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE