Reklama

Od Dybowa do ul. Metalowej: nowa ścieżka rowerowa tuż tuż

Opublikowano:
Autor:

Od Dybowa do ul. Metalowej: nowa ścieżka rowerowa tuż tuż - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Inwestycja, jaką jest „Zielona Oś Miasta – rozwój gospodarki turystycznej Kutna poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni" znalazła swoje miejsce w budżecie miasta na ten rok. W jej realizację, prócz wyznaczenia specjalnych stref czy utworzenia rozarium wejdzie również wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej od Dybowa po ul. Metalową. Chcecie zobaczyć jej przebieg?

Jakie zmiany zajdą w krajobrazie Kutna?

Jak informuje strona Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe, rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na wiosnę tego roku. Istniejący Park nad Ochnią zostanie przebudowany i powstanie tam m.in. rozarium, boiska czy też pomost nad rzeką. Ale co najważniejsze, powstanie droga dla rowerów i chodnik wzdłuż Ochni od Dybowa, aż do ulicy Metalowej.

Punkt startowy ścieżki to skrzyżowanie ulic Łąkowej i Łanowej, która dalej będzie biegła wzdłuż ogródków działkowych do Ochni. Tam zmieni swój kierunek, a jej użytkownicy będą musieli przejechać przez kładkę prowadzącą na drugą stronę rzeki. Potem dróżka połączy się z istniejącą już drogą rowerową przy ul. Barei i dalej zostanie poprowadzona przez most. Za nim wybudowany zostanie nowy odcinek prowadzący na wschodnią stronę tej ulicy. W tym miejscu pojawi się chodnik dla pieszych.

Jedziemy dalej - ścieżka prowadzić będzie wzdłuż zalewu i targowicy, a przed ul. Mickiewicza rowerzyści będą musieli przebnrąć przez kładkę wiodącą na drugą stronę rzeki. Następnie Zielona Oś Miasta przetnie ulice Mickiewicza i 1-go Maja. Na nich zostaną wyznaczone nowe przejazdy dla rowerzystów i przejścia dla pieszych.

Od ul. Sienkiewicza do mostu nad Ochnią rowerzyści i piesi będą musieli dzielić ze sobą szlak. Kolejny wspólny odcinek poprowadzony będzie od północnego brzegu rzeki do chodnika przy Manhattanie. Scalenie tych dwóch odcinków oraz połączenie z istniejącą drogą dla rowerów na ul. Sienkiewicza najprawdopodobniej odbywać się będzie za pomocą dwukierunkowego pasa ruchu dla rowerów wyznaczonego na jezdni.

Zielona Oś Miasta będzie położona między stadionem, a rzeką i ominie tereny rekreacyjne. Na łuku ulic Jana Pawła II i Alei ZHP połączy się z przedłużeniem drogi dla rowerów, które jest obecnie w planach. Dróżka następnie przebiegnie wzdłuż bloków, a przed parkingiem przy ulicy Troczewskiego skręci w kierunku mostu nad Ochnią. Na moście zostanie wyznaczony kolejny wspólny ciąg pieszo-rowerowy. Ścieżka dalej będzie poprowadzona przez zachodnią stronę ul. Troczewskiego do przejścia dla pieszych przy Szkole nr 6, gdzie przebiegnie na druga stronę ulicy. Kolejny odcinek obejmie teren od skrzyżowania z ulicą Łąkoszyńską, gdzie wyznaczony zostanie przejazd dla rowerzystów do krótkiego łącznika rowerowego z ulicą Piwną. Następnie Zielona Oś Miasta zostanie poprowadzona po północnej stronie ulicy Łąkoszyńskiej, aż do skrzyżowania z ulicą Tęczową. Odtąd rowerzyści zmuszeni będą do przejazdu ul. Tęczową po jezdni.

Na końcu ulicy swój początek będzie miał następny odcinek drogi dla rowerów. Usytuowany zostanie wzdłuż krajowej "szcześćdziesiątki" aż do Józefowa. Tam dróżka się skończy, a rowerzyści poruszać się będą po jezdni, by za skrzyżowaniem z ul. Holenderską znów wjechać na wytyczoną ścieżkę. Przy skrzyżowaniu z ulicą Przytorze zostanie zaś przeprowadzona za pomocą przejazdu dla rowerzystów i tam połączy się z chodnikiem tuż przy skrzyżowaniu z DK 92. Tą drogą rowerzyści niestety nie będą mogli przejechać ze względu na brak sygnalizacji.

Ostatni już odcinek obejmie teren od wschodniej części Drogi Krajowej nr 92 do ul. Metalowej. Tam połączy się istniejącym odcinkiem drogi rowerowej za pomocą przejazdu dla rowerzystów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE