Reklama

Reklama

Od dziś szkoły przechodzą na nauczanie zdalne, ale to nie wszystko. Co czeka dzieci i młodzież?

Opublikowano: 26 października 2020 10:31
Autor: ksz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Od dziś uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych przeszli na nauczanie zdalne. Zgodnie z ustaleniami rządu, stan taki utrzymywać ma się przez najbliższe dwa tygodnie. Jakie jeszcze obostrzenia czekają dzieci i młodzież?

Reklama

Uczniowie klas 4-8 dołączyli do swoich starszych kolegów ze szkół ponadpodstawowych, którzy w systemie nauczania zdalnego funkcjonują już od 19 października. Również szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe w całości przechodzą na zdalne nauczanie.

Stacjonarnie zaś wciąż funkcjonują przedszkola i klasy 1-3. Stacjonarnie pracują również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach 4-8 szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

Oprócz zdalnego nauczania, rząd wprowadził zakaz samodzielnego przemieszczania się dzieci i młodzież do ukończenia 16. roku życia, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00. Mogą przemieszczać się wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej. Wyjątkiem jest konieczność dotarcia do szkoły i powrotu z niej do domu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -1

  Ek

  Jak wszyscy to wszyscy. 1-3 tez na zdslne. E. K

 • miesiąc temu | ocena +4 / -4

  Nauczyciel

  Ludzie, nie macie pojęcia o ile sprawniej pracuje się z domu na własnym łączu i sprzęcie. Łączę się bez problemu, mam prywatny, sprawny sprzęt, szybkie łącze, dodatkową literaturę i źródła, bo to konieczne, dużą powierzchnie do rozłożenia materiałów. Tylko, czy ktoś to doceni? Ludzi najbardziej boli, że nie jadę do pracy, to jest najważniejsze. W szkole 4 osoby łączą się równolegle i sieć przycina, w klasie echo, zła akustyka przy prowadzeniu na żywo. Wolałbym jechać do pracy, brak mi ruchu, cały dzień przy kompie, ale cóż taka sytuacja.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -4

  Obserwator.

  Jak się okazuje ,wszyscy czegoś potrzebują, albo czegoś brakuje. Może w końcu zaczniemy, tak pracować, aby wszystko było......

 • miesiąc temu | ocena +2 / -2

  Ojoj

  500 plusy zagrożone. A zasiłki dla rodziców nie będzie.

 • miesiąc temu | ocena +18 / -18

  PAPA

  a nauczycielom ktoś zapewni sprzęt komputerowy do pracy w domu??? Nikt o tym nie mówi, nauczyciel tez nie musi miec w domu odpowiedniego sprzętu i sieći

  • miesiąc temu | ocena +11 / -11

   ..

   Powinien nauczać ze szkoły a nie domu

  • miesiąc temu | ocena +8 / -8

   cxccc

   w szkołach średnich muszą nauczać ze szkoły na zdezelowanym sprzęcie...

   • miesiąc temu | ocena +1 / -1

    Trudno

    Ale to ma dobre strony- jak przez 20 minut nie można się zalogować to trudno. W domu każdy ma przyzwoity sprzęt i szybki internet. W szkole jest mocno przestarzały. Trudno.