Reklama

Od dziś szkoły przechodzą na nauczanie zdalne, ale to nie wszystko. Co czeka dzieci i młodzież?

Opublikowano:
Autor:

Od dziś szkoły przechodzą na nauczanie zdalne, ale to nie wszystko. Co czeka dzieci i młodzież? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od dziś uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych przeszli na nauczanie zdalne. Zgodnie z ustaleniami rządu, stan taki utrzymywać ma się przez najbliższe dwa tygodnie. Jakie jeszcze obostrzenia czekają dzieci i młodzież?

Uczniowie klas 4-8 dołączyli do swoich starszych kolegów ze szkół ponadpodstawowych, którzy w systemie nauczania zdalnego funkcjonują już od 19 października. Również szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe w całości przechodzą na zdalne nauczanie.

Stacjonarnie zaś wciąż funkcjonują przedszkola i klasy 1-3. Stacjonarnie pracują również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach 4-8 szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

Oprócz zdalnego nauczania, rząd wprowadził zakaz samodzielnego przemieszczania się dzieci i młodzież do ukończenia 16. roku życia, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00. Mogą przemieszczać się wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej. Wyjątkiem jest konieczność dotarcia do szkoły i powrotu z niej do domu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE