Reklama

Reklama

Od soboty wchodzą nowe obostrzenia: koniec z chustami i przyłbicami. Co jeszcze zdecydował rząd?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ministerstwo zdrowia

Od soboty wchodzą nowe obostrzenia: koniec z chustami i przyłbicami. Co jeszcze zdecydował rząd?  - Zdjęcie główne

. | foto ministerstwo zdrowia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami konferencja prasowa ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Szef resortu poinformował, że od soboty (27 lutego) wchodzą w życie nowe restrykcje.

Reklama

W ciągu ostatniej doby w skali kraju odnotowano 12 146 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy wynik od 7 stycznia. Z tego powodu rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń.

Najgorzej sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim, w związku z czym to mieszkańcy tego regionu najmocniej odczują skutki restrykcji. Ponownie zamknięte zostaną galerie handlowe, kina, teatry, czy korty tenisowe, a dzieci z klas I-III wrócą na nauczanie zdalne. 

Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widzimy, w których regionach następują większe wzrosty. W woj. warmińsko-mazurskim jest to 34% przy średniej ogólnopolskiej 19%. - argumentuje decyzję Niedzielski. 

Co z pozostałymi województwami?

Od soboty obowiązywać będzie kwarantanna dla osób wracających z Czech i Słowacji. Unikną jej jedynie ci, którzy przedstawią test z negatywnym wynikiem z ostatnich 48 godzin, bądź mają już za sobą dwie dawki szczepienia. 

Ponadto wchodzi w życie zapowiadany wcześniej nakaz noszenia maseczek ochronnych, a nie - jak to było do tej pory - możliwości zasłaniania ust i nosa przyłbicami, szalikami, chustami, bądź kominami. 

Poza tym wszystko pozostaje bez zmian. Hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, czy baseny pozostają otwarte w określonym reżimie, a dzieci w klasach 1-3 będą mogły kontynuować naukę stacjonarną.

Nadal podstawowym elementem, który pozwala nam się skutecznie zabezpieczyć jest przede wszystkim maseczka i stosowanie reguły DDM. Chcemy tę regułę rozszerzyć do reguły DDMAW - "A" to aplikacja, a "W" to wietrzenie pomieszczeń. [...] Do tej pory nasze kroki luzujące obostzrenia były bardzo odważne, a teraz musimy się o pół kroku cofnąć, a tak naprawdę o 1/16 kroku cofnąć - komentuje nowe restrykcje minister zdrowia. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy