Reklama

Reklama

Odcinek kolejowy między Kutnem a Toruniem do remontu

Opublikowano: 16 maja 2019 11:28
Autor: ez.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Dokładnie 39 mln zł (netto) wynieść mają koszty robót, na których wykonanie PKP PLK rozpisały przetarg. Prace obejmą odcinek kolejowy między stacjami Kutno i Toruń Główny.

Reklama

Roboty będą wykonywane na odcinku między Kaliskami Kujawskimi a Czerniewicami między 28,4 a 37,8 kilometrem linii kolejowej nr 18. W ich ramach wymieniona kompleksowo zostanie nawierzchnia torowa oraz sieć trakcyjna oraz wsporcze konstrukcje. W zakres prac wchodzi również budowa nowych peronów i zabudowa infrastruktury podziemnej.

- Przejazdy kolejowo-drogowe zmodernizowano na tym odcinku już w latach 2017-2018, dlatego nie ma potrzeby prac w tym zakresie. Po modernizacji prędkość szlakowa ma być podniesiona do 160 km/h. Prace muszą się zakończyć do końca 2020 roku, przy czym do tego czasu zachowana ma być przejezdność szlaków - poinformował portal rynek-kolejowy.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Engla

    Alesz news