Reklama

Reklama

Oddali hołd poległym w 71. rocznicę Powstania Warszawskiego

Opublikowano: sob, 1 sie 2015 21:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godzinie 17. w Kutnie zawyły syreny jako znak hołdu dla powstańców, na minutę przystanęli przechodnie i zatrzymały się samochody. Miasto pogrążyło się w ciszy, aby uczcić pamięć poległych w 1944 r.

Reklama

Obchody kolejnej rocznicy powstania rozpoczęły się mszą świętą w intencji powstańców w kaplicy cmentarnej. Następnie odbyły się uroczystości w Miejscu Pamięci Narodowej prowadzone przez naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta Michała Adamskiego, w których wzięli udział lokalni samorządowcy, służby mundurowe, harcerze i kombatanci. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i wysłuchaniu hymnu państwowego głos zabrał Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński, który pokrótce naświetlił historię powstania.

Po przemówieniu apel pamięci wygłosił Józef Stocki, porucznik Wojska Polskiego, żołnierz i uczestnik walk 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, następnie przemawiał Wiesław Aksman, przedstawiciel Związku Harcerstwa Polskiego Komendy Hufca Kutno. W uroczystości brał udział także płk. Zdzisław Macher, uczestnik Powstania Warszawskiego.

Obchody zakończyły się modlitwą oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem przez delegacje władz, służb mundurowych, harcerstwa i organizacji kombatanckich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)