Reklama

Oddalono odwołania

Opublikowano:
Autor:

Oddalono odwołania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Krajowa Izba Odwoławcza jako niezasadne uznała odwołania wniesione przez dwóch wykonawców w postępowaniu przetargowym na zadanie pn. „Wykonanie prac rewaloryzacyjnych w zabytkowym parku im. Wiosny Ludów w Kutnie”.Miasto Kutno w prowadzonym postępowaniu uznało, że 4 wykonawców określiło w swoich ofertach cenę z uwzględnieniem błędnej stawki podatku VAT (zastosowano jednolitą stawkę podatku VAT w wysokości 23%), co stanowiło błąd w obliczeniu ceny dyskwalifikujący te oferty. Wybrano ofertę wykonawcy, który przyjął zróżnicowane stawki podatku na poziomie 8 i 23%.

Prawidłowość rozstrzygnięcia w/w postępowania przetargowego potwierdził wyrok Krajowej Izby Odwoławczej, oddalający wniesione odwołania. W uzasadnieniu wyroku Izba stwierdziła, iż w przedmiotowym postępowaniu w celu obliczenia ceny należało przyjąć dwie stawki podatku VAT tj. 23% dla robót budowlanych oraz 8% dla prac związanych z zielenią.

Wybór wykonawcy dokonany przez Miasto Kutno w dniu 13 września 2013 roku pozostał w mocy. Wyłoniony Wykonawca to Konsorcjum firm: TRACZ Centrum Ogrodnicze Andrzej Tracz z Łodzi oraz Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o., sp. k. ze Swarzędza, który zrealizuje przedmiotowe zamówienie za kwotę brutto 4 789 000 PLN.

Podpisanie umowy nastąpi w najbliższym czasie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE