Reklama

Odkręciła gaz i chciała się zabić. Interweniowała policja i straż

Opublikowano:
Autor:

Odkręciła gaz i chciała się zabić. Interweniowała policja i straż - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dramatyczne brzmiące zgłoszenie wpłynęło wczoraj do służb z naszego miasta. Wynikało z niego, że kobieta próbowała targnąć się na swoje życie. W akcji ratunkowej brała udział policja, straż pożarna i pogotowie.

Zgłoszenie o próbie samobójczej w miejscowości Łanięta wpłynęło do kutnowskiej straży ok. godz. 23. Wynikało z niego, że jedna z mieszkanek wsi odkręciła zawór przy kuchni gazowej w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego.

Kobieta została ewakuowana z mieszkania przez przybyły na miejsce patrol policji. Potem na miejsce dojechali strażacy.

- Nasze działania polegały na zmierzeniu czujnikami stężenia gazu i przewietrzeniu mieszkania – mówi nam oficer dyżurny KP PSP Kutno.

W akcji brały udział dwa zastępy straży – OSP Łanięta i JRG Kutno.

Dlaczego ludzie decydują się na tak desperacki krok? Jakiś czas temu na naszych łamach wyjaśniała to psycholog, Sylwia Frydrysiak-Saczuk.

- W dużym procencie samobójstwa związane są z zaburzeniami psychicznymi takimi, jak depresja, schizofrenia i alkoholizm. Współczesny świat sprzyja także występowaniu wielu stresów, człowiek pędząc i próbując sprostać najróżniejszym wymaganiom, często nie ma czasu budować odporności na stres – mówiła nam Sylwia Frydrysiak-Saczuk.

Częstymi powodami targnięcia się na swoje życie są kłopoty zdrowotne, rozstanie z partnerem, śmierć bliskiej osoby, zmiana sytuacji życiowej i materialnej.

Każdy z nas widząc, że osoba nam bliska "nie jest sobą", ma problemy ze snem, zbyt często sięga po używki, unika kontaktu z ludźmi czy nieustannie obarcza się winą powinien interweniować i starać się pomóc. Najlepszym rozwiązaniem jest szybko kontakt z psychologiem i namawianie do podjęcia terapii.

Pomocy można także szukać dzwoniąc do Centrum Wsparcia, czy bezpłatny Telefon Zaufania (KLIK)

fot. poglądowe, archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE