Reklama

Ogłoszenie

Opublikowano:
Autor:

Ogłoszenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Drodzy Mieszkańcy Kutna i Powiatu Kutnowskiego!W pierwszy weekend września w Kutnie odbędzie się już po raz 41 Święto Róży. Jest to święto niewątpliwie oryginalne, autorskie, które na stałe wpisało się w historię kulturalną Kutna i regionu kutnowskiego. Wraz z upływającym czasem impreza ta stała się czymś więcej, niż wystawą pięknych róż i z roku na rok nabierała coraz większego znaczenia.Dzisiaj jest to święto godne pozazdroszczenia, w którym oprócz wystaw róż ogrodowych czy aranżacji florystycznych, wybieracie Państwo wyjątkową Królową Róż, zwiedzacie Jarmark Różany, czy też bieżecie udział w koncertach, na które corocznie przyjeżdżają gwiazdy znane w całej Polsce.Sam kwiat róży od wieków związany jest z naszą kulturą, a jej symbolika często służyła artystom do określenia ideału piękna, czy kwintesencji kobiecości. To wlaśnie w „Boskiej Komedii” Dante kontempluje kwiat Mistycznej Róży, jako sumę doskonałości, a Kazimierz Przerwa-Tetmajer określa ją mianem symbolu życia.

Właśnie z tej okazji, chciałem życzyć Państwu, a przede wszystkim Różom, które swoje święto obchodziły 30 sierpnia, udanej zabawy, mocy atrakcji i mnóstwa okazji do oderwania się, choć na chwilę, od codziennych trosk. Życzę Państwu, aby to piękne święto było kultywowane, jak najdłużej i stało się trwałą wizytówką kultury Kutna i regionu kutnowskiego.

Ten okres zbiegł się z końcem kadencji Sejmu i Senatu, dlatego też pragnę również podziękować za dotychczasową współpracę. Otwartość i serdeczność, z którymi się spotykam bardzo mi pomagają w wykonywaniu mojej senatorskiej pracy. Bez tego codziennego wsparcia nie byłbym w stanie podjąć tak wielu inicjatyw i działań w okresie mijającej kadencji.Wiem, że razem możemy osiągnąć jeszcze więcej.

Dzięki Państwa poparciu już w maju wykonaliśmy pierwszy krok do zapoczątkowania dobrych zmian, natomiast wierzę, że drugim krokiem będą jesienne wybory, po których wspólnie rozpoczniemy marsz ku lepszej przyszłości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE