Ron Hornbaker stworzył stronę internetową zrzeszającą bookcrosserów. Bookcrossing ma na celu udostępnianie książek szerokiemu gronu ludzi. Jak to możliwe? Trzeba „gubić” książki w miejscach publicznych, takich jak autobus, kawiarnia, pub, sklep, czy dworzec.
Jak zostać bookcrosserem?
Zostanie bookcrosserem jest dziecinnie proste wystarczą dobre chęci:
WEŹ KSIĄŻKĘ - POCZYTAJ - ODŁÓŻ NA PÓŁKĘ.
Strona BookCrossing.pl pozwala na śledzenie losu uwolnionej przez nas książki. Znajdź odpowiednią półkę wpisując miejscowość i nazwę. Wystarczy zarejestrować się, kliknąć na „uwolnij książkę i wypełnić formularz. Po prawidłowym uwolnieniu formularza nasza książka dostaje numer BIP, który pomoże nam odpowiedzieć na pytanie, gdzie teraz się znajduje.
Czy ta cała „biurokracja” jest obowiązkowa? Oczywiście, że nie! Zawsze możemy uwolnić książkę nieoficjalnie, ale wtedy nie możemy poznać jej dalszych losów. Ideą bookcrossingu jest przekazywanie książek jak największej liczbie osób.
"Ogródkowy Poczytnik" i wakacyjne wietrzenie książek w Kutnowiance
Opublikowano:
Autor:
Adrian Mazur
Przeczytaj również:
Wydarzenia Już w czwartek otwarcie pierwszej w Kutnie plenerowej półki bookcrossingowej nazwanej Ogródkowy Poczytnik.Zakład Kutnowianki wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną realizując plan kuluralny przedstawia "Bookcrossing po Kutnowsku" w imię hasła " Każdy kilogram oczytanego obywatela zczególnym dobrem narodu".Co to jest Bookcrossing?Po polsku nazwany walnianiem książek, krążeniem książek lub książko-krążeniem jest ideą znaną już w latach 80., którą tak naprawdę rozpowszechnił w 2001 roku amerykański programista Ron Hornbaker.
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.