Okazałe zwycięstwo KS-u w ostatnim przedsezonowym sparingu

Opublikowano: pt, 14 sie 2015 22:52

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Wydarzenia W świetnych nastrojach kończą sparingowy okres przygotowawczy piłkarze KS-u Sand Bus Kutno, którzy z łatwością pokonali dziś na własnym boisku Promyk Nowa Sucha 11-0. Formą strzelecką błysnął zdobywca czterech bramek Michał Wietrzyk.Od pierwszych minut trener KS-u desygnował na plac gry zawodników, którzy zazwyczaj pełnią rolę rezerwowych oraz reprezentują młodzieżówkę kutnowskiego zespołu. Swoją szansę dostali między innymi: Czekalski, Maciejewski czy Krzemieniewski.

Spotkanie rozpoczęło się dwoma mocnymi ciosami ze strony KS-u. Już w piątej minucie na listę strzelców wpisał się Wietrzyk, który wykorzystał błąd interweniującego bramkarza gości i strzałem po ziemi otworzył wynik meczu. Niespełna dwie minuty później było już 2-0, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Żemigała. Przewaga podopiecznych Sławomira Ryszkiewicza rosła z każdą minutą, lecz na kolejne trafienie kibice musieli czekać do 25. minuty, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Wietrzyk, wykorzystując dokładne podanie z bocznego sektora boiska.

Nie minęły cztery minuty, a Michał po indywidualnej akcji mógł cieszyć się ze skompletowania hat-tricka. W 30. minucie meczu było już 5-0 dla kutnowskiego zespołu, kiedy to precyzyjnym strzałem popisał się Adrian Bartczak. Piłka odbiła się jeszcze od nóg jednego z obrońców Promyka i zatrzepotała w siatce.

Szóstą bramkę dla KS-u zdobył niespełna trzy minuty później Pawłowski, po dokładnym podaniu Wietrzyka, a wynik pierwszej połowy na 7-0 ustalił niezawodny w tym spotkaniu Wietrzyk.

W pierwszych czterdziestu pięciu minutach Promyk miał trzy okazje na zdobycie honorowego trafienia. Najbliżej zdobycia gola zawodnicy z Nowej Suchej byli 35.minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką jednego z piłkarzy KS-u. Refleksem popisał się jednak Czekalski, który pewnie interweniował broniąc strzał z jedenastego metra.

Po zmianie stron na boisku pojawili się zawodnicy podstawowego składu. Już w pierwszej minucie drugiej odsłony dwie dogodne szanse na podwyższenie wyniku zmarnowali Kierus i Michalski.

Co się odwlecze to nie uciecze.W 48. minucie w okolicach 20 metra faulowany był Góralczyk, a do piłki podszedł Bartosz Kaczor, który mocnym, precyzyjnym strzałem postał piłkę obok muru Promyka i tuż przy lewym słupku umieścił piłkę w bramce gości.

Dominacja KS-u trwała w najlepsze, więc na następne bramki nie musieliśmy czekać długo. Dziewiąte trafienie dla drużyny prowadzonej przez Sławomira Ryszkiewicza zaliczył po atomowym strzale z 25 metrów aktywny w drugiej połowie Bartosz Kaczor.

Kolejne 20 minut to popis nieskuteczności KS-u. Najpierw 61. minucie z najbliższej odległości piłkę nad poprzeczką przeniósł naciskany przez obrońców Piotr Michalski, a kilka minut później słupek i poprzeczkę obił Gracjan Sobczak.

Dziesiąty gol dla kutnian padł w 80. minucie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Jakubowski. Wynik spotkania ustalił, na trzy minuty przed jego zakończeniem Michalski, który wykorzystał prostopadłe podanie Maria.

KS Sand Bus Kutno - Promyk Nowa Sucha 11-0 (7-0)

11-0 87' Michalski

KS (I połowa): Czekalski - Maciejewski, Żemigała, Ławniczak, Wójcik, Kierus, Pawłowski, Bartczak, Krzemieniewski, Błaszczyk, Wietrzyk

KS (II połowa): Sobczak - Walczak, Kaczor, Mucha, Sobczak, Łuczak, Kierus, Jakubowski, Góralczyk, Grzegorek, Michalski