Reklama

Opozycja wyszła z sesji. Powiatowi urzędnicy ponad godzinę poprawiali uchwałę...

Opublikowano:
Autor:

Opozycja wyszła z sesji. Powiatowi urzędnicy ponad godzinę poprawiali uchwałę... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Burzliwy przebieg miała dzisiejsza, nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Emocje dały o sobie znać już na samym początku, kiedy ustalano porządek obrad. Zdaniem opozycji powinien on być poszerzony o sprawy różne. Kwestionowano również tryb zwołania sesji.- Nie widzę potrzeby, by którakolwiek z tych uchwał musiała być podejmowana w trybie nadzwyczajnym. Dokumenty te najpierw powinny zostać omówione na komisjach - mówił Zbigniew Filipiak z Komitetu Obywatelskiego.

Jolanta Anioł, skarbnik powiatu, motywowała, że nadzwyczajna sesja była konieczna, zwłaszcza w przypadku podjęcia uchwały związanej z programem "Leonardo Da Vinci", który od października ma być realizowany w Zespole Szkół z Żychlina. Powiat otrzymał na niego w sumie 235 tys. zł dofinansowania.

Zacięta dyskusja dotyczyła również zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2013-2024. Krzysztof Debich, przewodniczący klubu radnych Komitetu Obywatelskiego, podkreślał, że uchwała w tej sprawie została błędnie przygotowana.

Mimo sprzeciwu opozycji podjęto - wadliwą jak się później okazało - uchwałę, po czym ogłoszono 15 minut przerwy. Z 15 minut zrobiło się prawie półtorej godziny. Opozycja opuściła w tym czasie sesję. Nie mieli więc okazji usłyszeć przeprosin starosty.

- Przepraszam, że ta przerwa tak znacząco się wydłużyła. Wsłuchujemy się jednak w głos opozycji, wyciągamy wnioski z jej uwag, dlatego wprowadziliśmy zmiany do uchwały - mówiła Mirosława Gal-Grabowska.

Ostatecznie pod nieobecność opozycji radni przyjęli starą, nową uchwałę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE