Reklama

Osoby na kwarantannie zbadają się w Kutnie na koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Osoby na kwarantannie zbadają się w Kutnie na koronawirusa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Punkt pobrań wymazów w kierunku koronawirusa ruszył przy Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. To 10 punkt w naszym województwie. Będzie pracował codziennie od godz. 8 do 10. Punkt w Kutnie szpital zorganizował od strony SOR.

W 11. dniu kwarantanny osoba pozostająca w kwarantannie otrzyma SMS. Badanie może wykonać w 12. dniu kwarantanny pod warunkiem, że ma własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami. W Łódzkiem na dzień 19 maja 2020 r. objętych kwarantanną było 2575 osób.

Test jest bezpłatny, ale można go wykonać wyłącznie 12 dnia kwarantanny. Jeśli osoba głosi się w innym dniu, nie wykona testu. Nawet płatnie. Na miejscu nie można wysiadać z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu.

Zgodnie z zarządzeniem Prezesa NFZ ryczałt za co najmniej dwugodzinną dobową działalność punktu pobrań wynosi 300 zł za dobę, oraz 21 zł za każde pobranie od pacjenta przebywającego na obowiązkowej kwarantannie.

Na miejsce pobrań nie wolno jechać rowerem, motocyklem, komunikacją miejską ani pieszo. Po drodze do mobilnego punktu pobrań nie można wysiadać nigdzie z samochodu ani załatwiać żadnych spraw.

Jeśli osoba z Tobą odbywająca kwarantannę również ma zrobić test tego samego dnia, możecie pojechać jednym samochodem.

Treść sms-a:

W 12 dniu kwarantanny zrób bezpłatny test na koronawirusa. Adresy pkt. pobrań uzyskasz na pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod nr 800 190 590. Ministerstwo Zdrowia

Uwaga, na badanie trzeba zabrać z dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.

Po wykonaniu badania pacjent zobaczy wynik na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będzie o nim również poinformowany przez laboratorium.

W przypadku dodatniego wyniku, należy się skontaktować ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.

W Łódzkiem aktualnie do pobierania wymazów gotowych jest 10 punktów pobrań wymazów. Punkty pracują codziennie co najmniej przez 2 godziny. Łódzki NFZ zaplanował ich rozmieszczenie tak, by były w powiatach, w których jest najwięcej osób objętych kwarantanną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE