Ostre starcie "Staszica" i "Troczewskiego"

Wydarzenia Reprezentacja koszykarzy Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie wywalczyła dziś po raz kolejny mistrzostwo powiatu. Sporo trudu sprawiło "Staszicowi" pokonanie swojego rywala w meczu o pierwsze miejsce - drużynie ZSZ nr 2 im. dr. A. Troczewskiego.- Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, grali całym sercem, chcieli wygrać i to zadecydowało o wyniku. Chłopcy byli jednak spięci, co bardzo przeszkadzało im w grze - komentuje trener ZS nr 1, Dariusz Mieszkowski. - Choć pierwsza połowa spotkania była zdecydowanie na naszą korzyść, to mniej udana trzecia oraz nerwowa czwarta kwarta przyczyniły się do przegranej - dodaje trener ZSZ nr 2, Włodzimierz Błaszczyk.

W pozostałych meczach "Staszic" najpierw wygrał z ZS Żychlin 64:45, po czym ZSZ nr 2 rozgromił II LO im. Kasprowicza 74:36. W meczu o III miejsce "Kasprowicz" minimalnie wygrał z ZS Żychlin 67:65. Turniej odbył się w hali ZS nr 1 im. St. Staszica. Sędziował Mariusz Łubiński. Rozgrywki powiatowe będą miały miejsce 27 lutego w Łowiczu. Natomiast w najbliższy czwartek w hali "Staszica" zostaną rozegrane mistrzostwa powiatowe w koszykówce dziewcząt.

ZS 1 - ZS Żychlin 64:45 (13:13, 15:9, 1:12, 15:11).
ZSZ 2 - II LO 74:36 (12:7, 19:13, 20:5, 23:11).
ZS Żychlin - II LO 65:67 (12:15, 13:14, 15:14, 23:24).
ZS 1 - ZSZ 2 64:54 (12:18, 21:8, 13:17, 18:11).