Reklama

Oświadczenie prezesa zarządu Pini Polonia - "Nigdy nie łamałem prawa"

Opublikowano:
Autor:

Oświadczenie prezesa zarządu Pini Polonia - "Nigdy nie łamałem prawa" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spółka Pini Polonia wydała dwa oświadczenia. Pierwsze z pism, podpisane przez prezesa zarządu, dotyczy zarzutów stawianych mu przez Prokuraturę Regionalną z Łodzi. Zapewnia w nim o swojej niewinności i wyraża chęć współpracy z prokuraturą, aby oczyścić swoje dobre imię. Oświadczenie Prezesa Zarządu Pini PoloniaW związku z postawionymi mi przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi zarzutami oświadczam, iż są one całkowicie bezpodstawne oraz szkalują moje dobre imię. Będę dochodzić swojej niewinności wszelkimi możliwymi drogami. Nigdy nie łamałem przepisów prawa, a w mojej 40-letniej działalności biznesowej zawsze kierowałem się uczciwymi zasadami.Oświadczam, że w toku postępowania jestem w pełnej dyspozycji Prokuratury oraz przedstawię dowody, które przyczynią się do jak najszybszego wyjaśnienia i zakończenia tej sprawy i udowodnienia mojej niewinności.Zawsze przestrzegałem wszelkich reguł wynikających z obowiązującego prawa podatkowego. Spółka Pini Polonia, którą kieruję, z tytułu należnych fiskusowi podatków płaci średnio ok. 15 mln zł rocznie i jest jednym z większych podatników w regionie łódzkim. Dzięki naszej działalności pracę znajduje kilka tysięcy osób w Polsce, a także liczni poddostawcy. Działając od 8 lat na rynku polskim wnieśliśmy znaczący wkład w rozwój naszej branży i popularyzację polskiej wieprzowiny zagranicą. Wierzę w sprawiedliwość polskiego systemu prawnego i jak najszybsze oczyszczenie mnie z zarzutów. Nie liczę na słowo „przepraszam”, lecz na szybkie odzyskanie dobrego imienia. Będę również dochodził zadośćuczynienia za wszelkie krzywdy wyrządzone mnie lub mojej firmie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy są solidarni ze mną w tej trudnej sytuacji i którzy znają moją uczciwość zawodową, w tym przede wszystkim wielu hodowcom i dostawcom żywca wieprzowego, którzy przekazali mi tak liczne i potrzebne wyrazy wsparcia.Prezes Zarządu Pini Polonia

W drugim z oświadczeń Halina Osińska, dyrektor generalny spółki podkreśla, że firma nie jest stroną postępowania oraz dementuje zarzuty o nieprawidłowościach w jej funkcjonowaniu. Dyrekcja Pini Polonia zamierza dołożyć wszelkich starań, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane ze sprawą prowadzoną przez prokuraturę. Tu także czytamy o chęci współpracy z organami kontrolnymi.

Oświadczenie Spółki Pini Polonia

W związku z prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi postępowaniem, w wyniku którego Prezes Spółki został zatrzymany, a następnie zwolniony po zastosowaniu poręczenia majątkowego oświadczamy, iż Spółka nie jest stroną tego postępowania, ani też jakichkolwiek toczących się postępowań karnych. W Spółce od kilku miesięcy trwa kontrola krzyżowa Urzędu Skarbowego. Spółka udostępnia wszelkie potrzebne dokumenty i współpracuje ze wszystkimi służbami oraz organami kontrolnymi zaangażowanymi w sprawę.

Spółka kategorycznie dementuje wszelkie pojawiające się w przestrzeni publicznej zarzuty dotyczące nieprawidłowości w jej działaniu. Od początku swej działalności zawsze rzetelnie i zgodnie z prawem odprowadza wszelkie należne podatki – od towarów i usług oraz podatek dochodowy. Tylko z tytułu CiT zapłaciliśmy ok. 80 mln. zł.

Pini Polonia zatrudnia ok. 650 pracowników na podstawie umów o pracę. Pełną dokumentację związaną z zatrudnieniem przekazaliśmy do Państwowej Inspekcji Pracy. Znaczna część usług związanych z ubojem, rozbiorem oraz pakowaniem produktów wykonywana jest na zasadzie usług zleconych firmom zewnętrznym, z którymi mamy podpisane umowy na świadczenie tych usług. Tym samym znaczną część osób wykonujących pracę na terenie naszego zakładu to osoby, przy pomocy których nasi podwykonawcy realizują swoje usługi wobec Pini Polonia w ramach podpisanych z naszą Spółką umów.

Jednocześnie w związku z podanymi przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi zarzutami chcemy kategorycznie oświadczyć, iż nie otrzymywaliśmy, nie akceptowaliśmy i nie księgowaliśmy żadnych fikcyjnych faktur, a wszelkie usługi widniejące na wystawianych nam fakturach były wykonane i mają pokrycie w rzeczywistości, co ma odzwierciedlenie w dokumentacji księgowej Spółki .

Oświadczamy również, że jakakolwiek firma „słup” z sieci firm, o których mówi w publicznych stanowiskach Prokuratura, utworzonych wokół firmy, która świadczyła nam usługi, nie miała jakiegokolwiek bezpośredniego powiązania z Pini Polonia ani nie świadczyła na naszą rzecz jakichkolwiek usług. Z orzecznictwa europejskiego wynika, że obowiązkiem Spółki jest weryfikacja jedynie ich bezpośrednich kontrahentów, nie zaś podmiotów współpracujących z tymi kontrahentami. Zarzuty w niniejszej sprawie dotyczą zaś Spółek, które nie pozostawały w bezpośrednich relacjach z naszą Spółką.

Spółka z niepokojem przygląda się wszelkim informacjom oraz spekulacjom zawartym w doniesieniach prasowych, które rzutują na dobre imię i reputację Spółki. Zapewniamy naszych klientów, iż prace i produkcja przebiegają bez zakłóceń, wszystkie zamówienia są realizowane na bieżąco. Zapewniamy też, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej wyjaśnić wszelkie wątpliwości oraz podejrzenia związane ze sprawą, którą prowadzi Prokuratura.

Deklarujemy pełną współpracę z organami kontrolnymi.

Dyrektor Generalny, Halina Osińska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE