Reklama

Oświadczenie starosty: Była szefowa NFZ nie będzie prezesem KSS

Opublikowano:
Autor:

Oświadczenie starosty: Była szefowa NFZ nie będzie prezesem KSS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi dotyczącymi ewentualnych zmian w zarządzie szpitalnej spółki starosta kutnowski Krzysztof Debich wydał dzisiaj oświadczenie w tej sprawie. W rozwinięciu jego pełna treść.

"W związku z rezygnacją zarządu KSS sp. z o.o. na czele z p. Robertem Wilanowskim podjęte zostały działania stabilizacyjne dotyczące zarządzania kutnowskim szpitalem, a prezesem zarządu został dotychczasowy dyrektor ds. lecznictwa p. Marek Kiełczewski.

Prowadzone były również rozmowy dotyczące uzupełnienia składy zarządu, gdyż szpital potrzebuje sprawnej i profesjonalnej polityki księgowo-finansowej, zwłaszcza w sytuacji gdy kutnowska lecznica po zapłaceniu przez NFZ nadwykonań (jak miało to miejsce w roku poprzednim) za I półrocze może uzyskać wynik finansowy na plusie sięgający prawie 300 tys. zł.

W tej sprawie odbyło się w ubiegłym tygodniu spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych, którzy wyrazili swoje zaniepokojenie ewentualnymi zmianami personalnymi i objęciem funkcji prezesa przez byłą dyrektor oddziału NFZ w Łodzi.

W tym miejscu pragnę raz jeszcze potwierdzić, że Rada Nadzorcza KSS Sp. z o.o. w Kutnie w najbliższym czasie nie przewiduje takich zmian personalnych, a podejmowane działania i rozmowy służą jedynie usprawnieniu zarządzania kutnowską placówką, która po zniesieniu zarządu przymusowego w 2015 roku, pozostawionego w spadku przez poprzedników, ma szanse na dalszy rozwój".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE