Reklama

Oświadczenie

Opublikowano:
Autor:

Oświadczenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Kutno, dnia 06. września 2018 roku

OŚWIADCZENIE

w sprawie nazwisk osób, biorących udział w rozmowach kwalifikacyjnych

na okoliczność naboru na stanowiska urzędnicze Starostwie Powiatowym w Kutnie,

w odpowiedzi na anonimowe zarzuty pojawiające się w internecie

Z uwagi na to, że dane personalne osób kandydujących na określone stanowisko, które w wyniku naboru nie zostały zatrudnione, nie stanowią informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, informacje o tych danych podlegają ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej.

Stanowisko takie odnajdziemy w wyroku WSA w Łodzi z dnia 06 grudnia 2017 r. (IISAB/Łd 200/17) oraz w wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 23 sierpnia 2016 r. (II SAB/Łd 155/16), w uzasadnieniu którego czytamy: „W poprzednim stanie prawnym przewidziano obowiązek podawania do publicznej wiadomości listy osób, które zgłosiły swą kandydaturę do pracy. Było to jednakże rozwiązanie krytykowane w doktrynie, gdyż mogło zniechęcić osoby pozostające w zatrudnieniu do zgłaszania się do konkursu. Upublicznienie nazwisk osób, które starają się o nową pracę, mogło bowiem niekorzystnie wpłynąć na stosunki tych osób z dotychczasowym pracodawcą, a przez to zniechęcać ich do aplikowania o zatrudnienie w jednostce samorządowej. Było to także niekorzystne dla samego pracodawcy samorządowego, ponieważ mogło ograniczać krąg potencjalnych kandydatów do pracy (…) Wskazanie samych imion i nazwisk kandydatów nie jest niezbędne dla dokonania oceny zachowania warunku przejrzystości i konkurencyjności w trakcie przeprowadzanego naboru jak i obowiązujących w nim zasad.”

Rozumiemy, że osoba która nie znalazła uznania w opinii komisji konkursowej czuje się zawiedzona. Zapewniam jednak, że wszystkie procedury związane z naborami na stanowiska urzędnicze są prowadzone prawidłowo.

Z całą stanowczością pragnę podkreślić, że będę bronił dobrego imienia pracowników Starostwa Powiatowego w Kutnie przed pomówieniami, które cyklicznie pojawiają się na łamach jednego z kutnowskich portali internetowych.

Podawanie informacji w oparciu o donosy i anonimy kończy się tak jak w przypadku informacji o rzekomych nieprawidłowościach w nadzorze nad KSS sp. z o.o., co ostatnio udowodniła Prokuratura Okręgowa w Łodzi umarzając śledztwo w tej sprawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE