Reklama

Osy i szerszenie atakują. Do straży wpłynęły już pierwsze zgłoszenia

Opublikowano:
Autor:

Osy i szerszenie atakują. Do straży wpłynęły już pierwsze zgłoszenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Każdego roku w okresie letnim pojawia się problem z gniazdami szerszeni oraz os, czyli owadów błonkoskrzydłych. Są one nie tylko uciążliwe, ale również mogą stanowić realne zagrożenie dla człowieka. Straż pożarna w Kutnie podejmowała już dwie interwencje dotyczące usunięcia gniazd.

Warto wiedzieć, że strażacy interweniują wówczas, gdy istnieje realne zagrożenia zdrowia lub życia oraz w przypadku, gdy mieszkańcy nie są w stanie samodzielnie pozbyć się gniazda owadów. Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie otrzymał dwa takie zgłoszenie. Jednostki zostały zadysponowane do miejscowości Dąbrowice oraz Głogowiec.

Osoba zgłaszająca występowanie roju lub gniazda powinna, oprócz standardowych danych, poinformować, w miarę możliwości, dyżurnego stanowiska kierowania PSP o rodzaju owadów, miejscu ich usytuowania oraz czy w obiekcie występują zagrożenia związane z przebywającymi tam osobami, w szczególności czy przebywają w nim dzieci lub osoby o ograniczonej zdolności poruszania się.

Co należy robić, żeby uniknąć zagrożenia i zmniejszyć ryzyko tworzenia się rojów i gniazd? Przede wszystkim wiosną trzeba przeglądać szopy, poddasza, altanki i usuwać z nich zauważone zaczątki gniazd. Wszystkie otwory w budynku, którymi owady mogą się przedostać do środka, warto zabezpieczyć siatkami ochronnymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE