Reklama

Oto bohaterowie w walce z koronawirusem! Zbliża się ich święto

Opublikowano:
Autor:

Oto bohaterowie w walce z koronawirusem! Zbliża się ich święto - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 7 kwietnia obchodzimy światowy dzień zdrowia. Jest to dzień, w którym doceniamy pracę pielęgniarek i położnych oraz przypominamy światowym liderom o kluczowej roli, jaką odgrywają w utrzymaniu zdrowia na świecie. Pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia przodują w odpowiedzi na COVID-19- zapewniając wysokiej jakości, pełne szacunku leczenie i opiekę, prowadząc dialog społeczności, aby odpowiedzieć na obawy i pytania, a w niektórych przypadkach gromadzić dane do badań klinicznych.

W tym Międzynarodowym Roku Pielęgniarki i Położnej Światowy Dzień Zdrowia podkreśli aktualny status pielęgniarstwa na całym świecie. Światowa Organizacja Zdrowia i jej partnerzy wydadzą szereg zaleceń dotyczących wzmocnienia pracy w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa.

Będzie to miało zasadnicze znaczenie, jeśli chcemy osiągnąć krajowe i globalne cele związane z powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym, zdrowiem matki i dziecka, chorobami zakaźnymi i niezakaźnymi, w tym zdrowiem psychicznym, gotowością i reagowaniem na sytuacje kryzysowe, bezpieczeństwem pacjentów oraz dostarczaniem zintegrowanej, skoncentrowanej na ludziach opieki

- Wzywamy do wsparcia w Światowym Dniu Zdrowia, aby zapewnić, że praca w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa jest wystarczająco silna, aby zapewnić każdemu, wszędzie, potrzebną opiekę zdrowotną - podkreśla Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie.

Raport o stanie pielęgniarstwa na świecie 2020r.

W Światowy Dzień Zdrowia Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization) pierwszy raz w historii wyda raport o stanie pielęgniarstwa na świecie w 2020 r. Raport zapewni globalny obraz pracy w pielęgniarstwie i wesprze planowanie oparte na dowodach w celu optymalizacji wkładu tej pracy w poprawę zdrowia i samopoczucia. Raport ustali program gromadzenia danych, dialogu politycznego, badań, poparcia oraz inwestycji w pracowników służby zdrowia dla przyszłych pokoleń. Podobny raport na ten temat zostanie opublikowany w 2021r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE