Reklama

Reklama

"Otwórz serce dla Ukrainy". Wyjątkowy koncert w wyjątkowym celu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 28 maj 2022 19:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnowskim Domu Kultury w ramach Pikniku Wśród Róż odbył się koncert "Otwórz serce dla Ukrainy". Wydarzenie poetyką uderzało w najdelikatniejsze ludzkie struny.

Reklama

Na scenie pojawiły się dzieci i młodzież z sekcji wokalnej MDK w Kutnie: Hania Frątczak, Tosia Łukowczyk, Lena Frankowska, Blanka Gens, Lena Klembalska, Zuzia Leibschang, Julia Lis, Nikola Stępska, Natasza Trusińska, Marta Ryczkowska, Olek Klembalski, Antek Marzec, Klaudiusz Jasiński, Alicja Jaciubek oraz gościnnie Marta Czernyshowa mająca korzenie w Ukrainie i śpiewając właśnie w tym języku.

W repertuarze widać było, że organizatorzy nie zamierzali się ograniczać. Wybrzmiały prawdziwie kultowe chóralne humanitarne hymny, jak "We Are the World" (którego celem w 1985 roku było zebranie pieniędzy na pomoc dla głodujących w Afryce), czy "Moja i Twoja nadzieja" (w tej wersji nagrany w ramach pomocy ofiarom powodzi z 1997 roku). Usłyszeć można było także m.in. "Dziwny jest ten świat", "Dni, których nie znamy", "Mamo tyś płakała", czy "Chodź, pomaluj mój świat".

Po koncercie w lobby KDK można było skosztować ukraińskich smakołyków a maluchy miały okazję dać się porwać specjalnie dla nich przygotowanym animacjom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy