Reklama

Oznaka ubóstwa czy kradzież? Podbierają używaną odzież!

Opublikowano:
Autor:

Oznaka ubóstwa czy kradzież? Podbierają używaną odzież! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zuchwała kradzież czy akt desperacji w chwilach, gdy bieda bezlitośnie zagląda w oczy? Takie pytania zadają sobie mieszkańcy, którzy coraz częściej są świadkami niecodziennego zjawiska... "wyławiania" ubrań z kontenerów z używaną odzieżą!- Żal mi takich ludzi, to straszne, że życie zgotowało im taki los. Jedni wybierają jedzenie ze śmietników, inni szukają odzienia, bo nie stać ich na markowe ciuchy. To bieda zmusiła ich do takich zachowań - słyszymy od mieszkańców. Na jaką pomoc mogą liczyć osoby cierpiące z powodu skrajnego ubóstwa?

Środek tygodnia, ciepłe popołudnie. Przy jednym z bloków krząta się kobieta w średnim wieku, z jej twarzy możemy wywnioskować, że w swoim życiu przeszła niejedno. Jej spacer nagle urywa się, po czym nurkuje do... kontenera z używaną odzieżą! Po chwili szperania udaje się jej wyjąć kilka starych, nadszarpniętych zębem czasu ciuchów. Jedni nazwą to zjawisko kradzieżą i aktem wandalizmu. Inni zaś - biedą i koniecznością.

- Niestety coraz częściej za sklepami widuje się ludzi szperających w koszach na śmieci, szukających żywności, zbierających puszki po piwie. Widziałam również osoby, które wchodzą do kontenerów z odzieżą dla potrzebujących. Myślę, że to wszystko przez sytuację w domu. Brak pieniędzy, brak pracy zmusza często do wstydliwych zachowań - mówi pani Dorota, mieszkanka Kutna.Na jaka pomoc mogą liczyć osoby cierpiące z powodu skrajnego ubóstwa?
– Z naszej pomocy może skorzystać każda osoba posiadająca zaświadczenie z MOPSu, które wydaje opiekun rodziny. Wówczas zostaje objęta również naszą opieką i może liczyć na różnego rodzaju zapomogi - od żywności, poprzez artykuły szkolne po odzież. Niestety, biedy w naszym mieście chyba nie da się pozbyć cały czas spotykamy się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W zeszłym miesiącu o pomoc zwróciło się około 300 rodzin. Pomagamy zarówno osobom starszym, jak i dzieciom, niezależnie od pory roku, nigdy nie brakuje osób, które liczą na nasze wsparcie – mówi prezes Krajowego Komitetu Ochrony Bezrobotnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE