Reklama

Pacjentka idzie do przychodni, a tam żadnego lekarza

Opublikowano:
Autor:

Pacjentka idzie do przychodni, a tam żadnego lekarza  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze pod koniec minionego tygodnia miejski krajobraz nie wyglądał za dobrze. Oblodzona nawierzchnia, leżące resztki śniegu na chodnikach i chlapa. Do tego chwila nieuwagi i wizyta w przychodni ortopedycznej gwarantowana... No chyba, że nie ma w niej żywej duszy i próżno szukać lekarza. Taki stan rzeczy zastała jedna z naszych Czytelniczek w miniony piątek.

Kutnianka postanowiła poinformować nas o sytuacji. Kobieta idąc na umówioną wcześniej wizytę, o której odwołaniu, jak sama twierdzi, nie została poinformowana, była niemile zaskoczona. Nieudane próby skontaktowania się telefonicznie z pracownikami recepcji w przychodni nieco ją zirytowały, zatem postanowiła pofatygować się osobiście. Przychodnia świeciła pustkami.

- Od rana próbowałam się dobić do recepcji. Nikt nie odbierał ani nie oddzwaniał. Poszłam więc do przychodni i nie dość, że nikogo nie było w poczekalni, co mnie zdziwiło, to jeszcze nie było tam żadnego lekarza. Również tego, u którego miałam wizytę. Nikt mnie wcześniej nie poinformował. I teraz nie wiem, czy została przełożona na inny termin, czy nie będzie jej wcale - mówi Czytelniczka.

Jak mówi kutnianka wyglądało to co najmniej dziwnie. Według jej relacji zabrakło telefonu z przychodni, jak i kartki na drzwiach, czy informacji na stronie internetowej. Z opisanej przez nią sytuacji wynika, że lekarze postanowili po prostu tego dnia nie przyjść do pracy.

- Nie widziałam żadnej kartki z informacją. Na miejscu dowiedziałam się, że wszyscy lekarze zrobili sobie odbiór za 6 stycznia. I nikogo nawet nie było na zastępstwie - dodaje.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Zgodnie ze stanowiskiem lecznicy, przychodnia tego dnia była zamknięta, ale nieobecność lekarzy wynikła z wcześniejszego zarządzenia. Nie było mowy o sytuacji, w której ortopedzi z dnia na dzień postanowili odebrać dzień wolny za Święto Trzech Króli.

- O tym, że w dniu 26 stycznia poradnie będą nieczynne było wiadomo od dnia 7 grudnia 2017 roku. Dzień 26 stycznia zgodnie z wewnętrznym zarządzeniem był dniem wolnym od pracy w całym szpitalu. Pragnę zapewnić, że pracownicy rejestracji poradni umieścili stosowną informację w widocznym miejscu. Dodatkowo wszystkie wizyty pacjentów umówione na ten dzień przed dniem wydania zarządzenia prezesa KSS zostały telefonicznie przełożone na inny termin. Podkreślam stanowczo, że na dzień 26 stycznia nie było ani jednej planowanej wizyty w całej poradni - informuje Justyna Sola, rzecznik prasowy kutnowskiego szpitala.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE