Reklama

Reklama

Pani Regina świętuje 100. urodziny! Życzenia złożył jej prezydent Kutna [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkanka Kutna, Pani Regina obchodzi dziś (24.02) 100. rocznicę urodzin. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu najserdeczniejsze gratulacje, wyrazy wielkiego szacunku oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności czcigodnej Jubilatce przekazał prezydent Zbigniew Burzyński.

Reklama

Pani Regina urodziła się 24 lutego 1923 roku w miejscowości Czyta na terenach południowej Syberii. Wczesne dzieciństwo spędziła na Wołyniu. Tak jak innym rówieśnikom przyszło jej doświadczać trudnych i dramatycznych czasów wojennych.

Z mężem Mikołajem, którego poznała na Ukrainie, związek małżeński zawarła 25 kwietnia 1944 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tarnowie. Po zakończeniu wojny młodzi małżonkowie zamieszkali w Kutnie.

- Pan Mikołaj rozpoczął pracę na stacji PKP, gdzie z czasem swoje zamiłowanie do muzyki realizował w wolnych chwilach jako dyrygent orkiestry kolejowej. Pani Regina kontynuowała naukę przerwaną przez wojnę i uzyskała świadectwo maturalne. Wychowując pięcioro dzieci, łączyła obowiązki rodzinne z pracą zawodową. Rozpoczęła ją w jednym z kutnowskich zakładów - Wytwórni Pasz. Przez wiele lat pełniła w nim funkcję Głównego Technologa, nadzorując proces produkcji. Pomimo odpowiedzialnych zadań, pani Regina czas ten wspomina z dużą sympatią z uwagi na dobre relacje ze współpracownikami - mówi Joanna Brylska, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Kutnie.

Mimo upływającego czasu Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i znakomitą pamięcią. Ubolewa, że przez problemy ze wzrokiem nie może już czytać ulubionych książek i szydełkować.

Pani Regina to bardzo pogodna i ciepła osoba, otoczona obecnie troskliwą opieką córki Łucji i syna Mirosława. Rodzinnym szczęściem napawają ją wnuczęta: Damian, Jarosław, Michał, Katarzyna i Jacek. Doczekała się sześcioro prawnucząt.

- Serdecznie gratulujemy pani Reginie pięknego jubileuszu oraz życzymy wiele kolejnych lat w tak dobrym zdrowiu i samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych - dodaje J. Brylska.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy