Reklama

Papier toaletowy przykuty do ściany sposobem na złodziei

Opublikowano:
Autor:

Papier toaletowy przykuty do ściany sposobem na złodziei - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mówi się, że co kraj to obyczaj, a Polak równa się złodziej. Krzywdzący stereotyp, ale jak wiadomo, nie bierze się on znikąd. Kradzieże rolek papieru w toaletach jednego z marketów w Kutnie i niebagatelne rozwiązanie tego problemu są tego idealnym dowodem.

Niebanalnym podejściem do sprawy wykazali się pracownicy jednego z marketów znajdującego się przy ul. Wyszyńskiego w Kutnie. Uciążliwe i notoryczne, drobne bo drobne, ale kradzieże wymagały radykalnych środków z ich strony. Stanęli więc do walki z dość niecodzienną ich formą. Bo o tym, że złodziejaszków na terenie czy to osiedlowych sklepów czy marketów nie brak, wiadomo nie od dziś i raczej już nikogo to nie dziwi, ani nie wzbudza większych kontrowersji. Ale problem, jaki dotknął supermarket jest nieco inny.

Złodziej tudzież złodzieje zamiast obierać za cel towar ze sklepowych półek, wyprowadzają go... z toalet. Mowa bowiem o papierze, który przeznaczony do użytku w sklepowych ubikacjach stał się łatwym łupem. Ktoś powie: Janusze złodziejstwa. Jednak problem najwyraźniej był na tyle uciążliwy, że aby mu zaradzić wprowadzono system zabezpieczeń. Nie jest zbyt skomplikowany, ale trzeba przyznać, że niecodzienny. Zasada "jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie" znalazła zastosowanie w praktyce. Przedmiot kradzieży przywiązano bowiem na linkę rowerową, której kod zabezpieczający uniemożliwia wyjęcie rolki ze specjalnego uchwytu. No chyba, że ktoś go złamie. Póki co jednak system działa sprawnie, a pracownicy marketu mogą odetchnąć z ulgą.

Jak wy oceniacie ten pomysł? Myślicie, że złodzieje rolek papieru obejdą ten system i problem powróci?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE