Reklama

Reklama

Paraolimpijczy odwiedzili Kutno

Opublikowano: 15 grudnia 2017 11:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 przybyli niecodzienni goście. Paraolimpijczycy z Akdemii Integracji Praca, Edukacja, Sport" z tytułami Mistrzów Polski, Europy i Świata podzielili się swoją historią. Zebrani na sali wychowankowie Ośrodka oraz uczniowie ZSZ Nr 2 i "Grabskiego" mieli okazję poznać sportowców, którzy mimo swej niepełnosprawności ruchowej osiągnęli ogromne sukcesy.

Reklama

Rafał Treter, Grzegorz Pluta i Stefan Makowski odwiedzili dziś z samego rana Ośrodek. Każdy z nich miał okazję podzielić się z zebranymi doświadczeniami i opowiedzieć o trudnej ścieżce, jaką musiał przebyć, by osiągnąć sukcesy. Mimo przeciwności, które los postawił im na drodze.

Grzegorz Pluta, który teraz porusza się na wózku inwalidzkim, swoją sportową przygodę zaczął od piłki nożnej. Już wtedy odnosił sukcesy- zyskał tytuł Mistrza Województwa. Kolejne zmagania, już po wypadku, rozpoczął w koszykówce na wózkach udowadniając, że nawet niepełnosprawni ruchowo mogą zyskać tytuł mistrza. On zyskał ich aż 7.

Teraz kojarzony jest z szermierką na wózkach. Grzegorz to Mistrz Europy, Mistrz Świata. A co najważniejsze, przed wami siedzi Mistrz Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w szpadzie i szabli - przedstawia kolegę Stefan Makowski.

Kolejny gość to Rafał Treter, który na swojej sportowej drodze ma już wiele tytułów. W szabli zdobył medal Mistrzostw Europy i Pucharu Świata. Jest również Mistrzem Polski w tej kateegorii.

Stefana Makowskiego koledzy przedstawili jako medalistę Mistrzostw Polski, Europy i Świata, zdobywcę Pucharu Świata oraz trzykrotnego medalistę na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach również w szermierce.

Paraolimpijczycy opowiedzieli także o trudnościach i walce z samym sobą. Spotkanie wzbogacone było o prezentację multimedialną, dzięki której uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają mistrzostwa w szermierce i niestandardowa walka, bo toczona na wózkach inwalidzkich. Co więcej, na koniec wszyscy mogli zmierzyć się w tej dyscyplinie poznając technikę walki i tajniki tego sportu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)