Reklama

Pasażerowie chcieliby więcej połączeń a PKP... robi ich mniej! Poseł pisze do ministra

Opublikowano:
Autor:

Pasażerowie chcieliby więcej połączeń a PKP... robi ich mniej! Poseł pisze do ministra - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wkrótce w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów, co już teraz budzi spore kontrowersje wśród pasażerów. W ich interesie interweniuje kutnowski poseł, Tomasz Rzymkowski. O co dokładnie chodzi?

- W niedzielę 15 grudnia 2019 r. zacznie obowiązywać nowy rozkłady jazdy pociągów. Kilka osób zwróciło mi uwagę na zaplanowaną w nim redukcję z czterech do trzech par pociągów kursujących na trasie Kutno-Gdańsk Główny. Uważają, że nie tylko nie powinno się likwidować połączeń, ale nawet należy zwiększyć ich liczbę do pięciu par na tym odcinku – pisze Tomasz Rzymkowski.

Poseł dodaje, że pasażerowie powołują się przy tym na własne obserwacje frekwencji podróżnych, które ich zdaniem uzasadniają dodanie piątego połączenia do siatki połączeń.

- Pisali w tej sprawie do Ministerstwa Infrastruktury i otrzymali odpowiedź, która tłumaczyła niekorzystne dla nich zmiany przeprowadzonym monitoringiem liczby podróżnych na tej trasie. Sprzeczne deklaracje ze strony Departamentu Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury oraz dojeżdżających do pracy i na studia do Gdańska nie pozwalają na postawienie obiektywnej oceny na temat rozstrzygnięcia przedstawionego problemu – podkreśla poseł.

Dlatego T. Rzymkowski prosi ministerstwo infrastruktury o informacje o wynikach monitoringu potoków podróżnych na trasie Kutno-Gdańsk Główny.

O odpowiedzi ministerstwa na pewno poinformujemy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE