Reklama

Pat w rozmowach z PKP na temat Józefowa. Prezydent będzie interweniował u ministra

Opublikowano:
Autor:

Pat w rozmowach z PKP na temat Józefowa. Prezydent będzie interweniował u ministra - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak rozwiązać jeden z największych komunikacyjnych problemów naszego miasta? Chodzi oczywiście o wiadukt kolejowy w ciągu ulic Warszawskie Przedmieście i Józefów. Pomysłów co zrobić z tym fantem nie brakuje, a miejskie władze uważają, że najlepszą z opcji jest po prostu przebudowa wiaduktu. Problemem jest jednak nieugięta postawa i niechęć PKP.

Władze naszego miasta zarówno w tym roku, jak i w latach ubiegłych, prowadziły rozmowy z zarządem PKP. Magistrat postulował, by w ramach modernizacji linii kolejowej E-20 przebudować wiadukt i wybudować tunel z ruchem dwukierunkowym. Miasto zadeklarowało, że jest gotowe partycypować w kosztach tego zadania.

W maju w trakcie sesji rady miasta o rozmowach z PKP informował zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja, pisaliśmy o tym TUTAJ. Mówił wtedy, że:

- Rozmowy w tej sprawie cały czas trwają. Staramy się różnymi sposobami wpłynąć na to, żeby decyzja dotycząca przebudowy linii E-20 również obejmowała przebudowę tego wiaduktu. Przypomnę tylko, że my nigdy nie wyrażaliśmy zgody na taki przebieg i taką przebudowę, która nie „ruszałaby” wiaduktu na Józefowie. Wszystko zostało zatwierdzone odgórnie, mamy na to dokumenty i nadal się na to nie godzimy – mówił Jacek Boczkaja.

Podkreślał także, że zdaniem magistratu modernizacja wiaduktu wpłynęłaby pozytywnie na komfort jazdy ulicami miasta.

- Uważamy, że przebudowa tego przejazdu usprawniłaby znacząco problemy komunikacyjne na terenie miasta. Naszym zdaniem to najtańszy sposób na poprawę płynności ruchu w mieście – mówił J. Boczkaja.

Rozmowy zakończyły się fiaskiem, a władze Kutna zapowiadają, że kolejnym krokiem będzie wystosowanie pisma do rządu RP.

- Rozmowy nie przyniosły pozytywnych efektów. Ponadto Prezydent Miasta w najbliższych dniach wystosuje pismo do Ministra Infrastruktury z prośbą o uwzględnienie zmian w projekcie modernizacji linii E-20 o tak istotną dla przepustowości ruchu drogowego budowę tunelu dwukierunkowego – informuje nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wielu mieszkańców Kutna oraz niektórzy radni uważają, że dobrym pomysłem byłby montaż w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Urząd Miasta rozważa taką możliwość, jednak traktowana jest ona jako plan B.

- Ewentualna budowa sygnalizacji świetlnej przy tunelu będzie rozpatrywana po zakończeniu przez PKP prac modernizacyjnych – dodaje Biuro Prasowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE