Reklama

Perony proszą się o remont

Opublikowano:
Autor:

Perony proszą się o remont - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od ponad 3 lat zmodernizowany kutnowski dworzec PKP jest ikoną nowoczesności i elegancji. Przy odnowionym budynku dość blado wypadają za to perony. Zdaniem mieszkańców i podróżnych przynoszą jedynie wstyd. Niewykluczone, że zmienią one swoje oblicze w przyszłym roku.PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziły informację, że na przełomie roku 2016/2017 dojdzie do modernizacji linii kolejowej łączącej Warszawę z Poznaniem, obejmującej również perony w Kutnie.

- W chwili obecnej opracowujemy dokumentację projektową modernizacji linii kolejowej E20 Warszawa - Poznań. W przyszłym roku dokonany zostanie przetarg, który pozwoli wyłonić wykonawcę, zaś na przełomie roku 2016/2017 ruszą już prace. Te prace obejmują również remont stacji kolejowej w Kutnie - mówi rzecznik prasowy PKP PLK S.A., Maciej Dutkiewicz.

Mieszkańcy są zadowoleni z tej nowiny.

- Jest to dobra wiadomość. Bardzo podoba mi się, że Kutno od dłuższego czasu kwitnie. Słyszałem, że perony mają zostać zadaszone, a w przejściu podziemnym zamontują nawet windę. Takie zmiany na pewno wpłyną pozytywnie na opinię o stacji kolejowej - mówi Damian Dąbrowski.

Prace w Kutnie obejmować będą przebudowę peronów, m.in.:podwyższenie peronów, możliwość obsługi sześciu pociągów jednocześnie, zainstalowanie wind, aby dostosować stację do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto wymienione zostaną torowiska, rozjazdy, system kierowania ruchem pociągów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE