Reklama

Petycje pod lupą. Kupcy zwolnieni z opłat i większy parking przy "Szóstce"?

Opublikowano:
Autor:

Petycje pod lupą. Kupcy zwolnieni z opłat i większy parking przy "Szóstce"? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze w tym tygodniu Rada Miasta w Kutnie pochyli się nad dwoma petycjami – pierwsza dotyczy czasowego zwolnienia z opłat na rzecz magistratu właścicieli stoisk na Manhattanie (KLIK), z kolei druga budowy dodatkowych miejsc parkingowych w okolicy Szkoły Podstawowej nr 6 (KLIK). Oba pisma zostały złożone przez działaczy kutnowskiej .Nowoczesnej.

Jeśli chodzi o pierwszą z petycji, to według projektu uchwały pozostanie ona pozostawiona bez rozpatrzenia. Dlaczego?

Petycję opiniował zespół radców prawnych magistratu. Wskazał, że składający petycję powinni ją doprecyzować o jakie konkretnie chodzi opłaty, oraz w jakim czasie kupcy powinni być z nich zwolnieni. Swoją opinię przekazali do Przewodniczącego Rady Miasta, ten z kolei 7 marca wezwał kutnowskie koło .Nowoczesnej do wyjaśnienia treści petycji w terminie dwóch tygodni. Wskazał także, że niewyjaśnienie nieścisłości będzie wiązało się z nierozpatrzeniem petycji.

- 26 marca kutnowskie koło .Nowoczesnej złożyło pismo w odpowiedzi na wezwanie Przewodniczącego Rady Miasta Kutno z dnia 7 marca. Pismo nie zawiera wyjaśnienia treści petycji we wskazanych w wezwaniu zakresie – czytamy w projekcie uchwały.

Z tego powodu, jak czytamy, petycja prawdopodobnie pozostanie bez rozpatrzenia.

- W związku z tym, że przez kutnowskie koło .Nowoczesnej nie zostało złożone wyjaśnienie treści petycji i doprecyzowanie jakich konkretnie opłat wnoszonych przez kupców na rzecz miasta Kutno z tytułu ich działalności dotyczy petycja i jakiego zakresu czasowego miałoby dotyczyć zwolnienie lub znaczne zredukowanie opłat - na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach - Rada Miasta Kutno pozostawia petycję bez rozpatrzenia – czytamy w projekcie uchwały.

Jeśli natomiast chodzi o petycję złożoną przez działacza .Nowoczesniej, Wojciecha Ziółkowskiego dotyczącą budowy dodatkowych miejsc
parkingowych w obrębie lub najbliższej okolicy Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie – zostanie ona przekazana do rozpatrzenia prezydentowi Zbigniewowi Burzyńskiemu.

Pierwotnie Ziółkowski złożył pismo do radnych Rady Miasta. Jednak ulica Łąkoszyńska w okolicy wskazywanej w petycji jest drogą gminną, której zarządcą jest prezydent Kutna. To on jest zobowiązany do planowania wszelkich inwestycji z nią związanych.

Jednocześnie wykonanie nowych miejsc parkingowych wymaga ujęcia tego zadania w budżecie miejskim. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, wyłączne prawo do zgłaszania propozycji zmian w budżecie przysługuje prezydentowi miasta.

- W związku z powyższym Rada Miasta Kutno jako organ niewłaściwy, do którego wniesiono petycję jest zobowiązana zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o petycjach przekazać ją niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od dnia jej wniesienia organowi właściwemu, zawiadamiając jednocześnie podmiot wnoszący petycję – czytamy w projekcie uchwały.

Sesja Rady Miasta, w trakcie której radni będą rozpatrywać obie uchwały odbędzie się w czwartek o godz. 14.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE