Reklama

Pięćdziesiąt nowych przystanków dla Kutna. Miasto podejmuje kolejną próbę

Opublikowano:
Autor:

Pięćdziesiąt nowych przystanków dla Kutna. Miasto podejmuje kolejną próbę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podejście numer dwa. W grudniu unieważniono pierwszy przetarg na dostawę i montaż 50 nowych wiat przystankowych w naszym mieście. Wczoraj magistrat ogłosił kolejne postępowanie. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę?

Pierwszy przetarg ogłoszono na początku grudnia ubiegłego roku. Kilka dni później pojawiła się informacja o unieważnieniu postępowania. Powód?

- Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ oferta z najniższą łączną ceną brutto w wysokości 804 729,96 zł, którą złożył wykonawca – Arret Sp. z.o.o., 41-807 Zabrze, przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – czytamy w informacji o unieważnieniu podpisanej przez zastępce prezydenta Kutna, Jacka Boczkaję.

Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel 630 tys. zł. brutto. Oprócz wspomnianej oferty wpłynęła także druga, złożona przez firmę z Koźmina Wielkopolskiego. Jej wartość opiewała jednak na ponad 1,1 mln. zł. brutto.

Wczoraj ogłoszono kolejny przetarg. Ogłoszenie ma formę przetargu nieograniczonego, w którym oferty można składać do 13 marca br. Wykonawca inwestycji będzie musiał dostarczyć i zamontować 12 szt. wiat przystankowych podświetlanych i 38 szt. wiat bez podświetlenia na terenie miasta Kutno.

Firma chętna do zrealizowania inwestycji musi udowodnić, że w ciągu ostatnich trzech lat (jeżeli okres działalności jest krótszy - to w tym okresie) wykonała należycie co najmniej dwa zadania polegające na dostawie oraz montażu wiat przystankowych na kwotę co najmniej 150 tys. zł brutto. Wykonawca mogą wykazać się doświadczeniem także wówczas, jeżeli realizowali wymagane zamówienia w formule robót budowlanych, a nie w formule dostawy z montażem.

Z Planu Zamówień Publicznych na ten rok wynika, że władze Kutna na dostawę i montaż nowych przystanków zamierzają przeznaczyć orientacyjnie 570 tys. zł. netto.

Zakup nowych wiat przystankowych to element projektu pod nazwą „Poprawa stanu publicznego transportu zbiorowego Miasta Kutno poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych oraz modernizację infrastruktury transportowej”. Całkowita wartość projektu to ponad 21 mln zł. Unia do jego realizacji dołoży ponad 14,5 mln. zł. Okres realizacji inwestycji przypada na lata 2016-2020.

Celem zakrojonych na sporą skalę inwestycji jest sprawienie, by kutnowska komunikacja była bardziej przyjazna środowisku. Ma to zagwarantować przejście na gospodarkę niskoemisyjną w taborze MZK. Przejazdy miejskimi autobusami mają odbywać się sprawnie, a wszystko ma być zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Realizacja projektu będzie polegać na zakupie 6 autobusów elektrycznych, systemu wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem, 50 wiat przystankowych i 10 tablic informacji pasażerskiej. Obecnie modernizowany jest teren MZK i budowana jest szybka stacja ładowania.

fot. poglądowe: wiata przystankowa w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE