Reklama

Reklama

Piękny jubileusz w Kutnie. Minęło już 40 lat od… [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 16 paź 2021 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbyła się uroczystość z okazji 40-lecia jednej z kutnowskich instytucji. To wstęp do atrakcji, które czekają nas dzisiaj w naszym mieście.

Reklama

W tym roku nasze miasto przeżywa ważną rocznicę. W Centrum Teatru Muzyki i Tańca zorganizowano Jubileusz 40-lecia Muzeum Regionalnego w Kutnie.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta, oraz instytucji miejskich i powiatowych, w tym szkół. W CTMiT zebrali się również muzealnicy, przedstawiciele stowarzyszeń, oraz byli i obecni pracownicy samego Muzeum.

Mówiono o sukcesach, które w ciągu minionych czterech dekad wpisały się w historię instytucji i samego Kutna, a także o wyzwaniach na najbliższy i ten nieco dalszy czas. Wiele miejsca poświęcano odbudowywanemu Pałacowi Saskiemu, który już wkrótce stanie się nie tylko jednym z najpiękniejszych kutnowskich budynków, ale także ma być jednym z symboli Kutna.

Gratulacje i życzenia dyrekcji Muzeum Regionalnego składali m.in. poseł Tadeusz Woźniak, reprezentacja Urzędu Miasta w Kutnie na czele z zastępcami prezydenta - Jackiem Boczkają i Zbigniewem Wdowiakiem, a także wójt gminy Kutno, Justyna Jasińska.

Dodajmy, że wydarzenie w CTMiT nie jest jedynym, które dziś organizuje Muzeum Regionalne w Kutnie. O godzinie 12.30 rusza Piknik Saski. W tym roku hasłem przewodnim jest „Tradycja Królewskich Łowów”.

Co zaplanowano? Wszystko rozpocznie się od otwarcia wystawy plenerowej, które zostanie poprzedzone przez pokaz musztry i salwę. Następnie przewidziano gotowanie z zastępcą prezydenta Kutna Jackiem Boczkają, które będzie pierwszą częścią gotowań z degustacją. 

Potem czeka nas teatrzyk dla dzieci Marka Żyły i pokaz tańca barokowego z Kutnowską Grupą Tańca Dawnego „La Danse”. Kolejnym punktem jest druga część gotowania z konkursem kulinarnym.

Co dalej? Organizatorzy zaplanowali spektakl „Henryk VI na łowach” w wykonaniu rekonstruktorów z Towarzystwa Stanisławowskiego i Grupy Tańca Dawnego „La Danse”, a także trzecią część gotowania z degustacją.

Oprócz tego odbędzie się pokaz strojów i ekwipunku łowieckiego, a także instrumentów używanych w trakcie polowań. Dla najmłodszych zaplanowano gry, zabawy i warsztaty. Szczegóły znajdziesz na plakacie w galerii zdjęć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)