Reklama

Pierwsze podsumowanie "Akcji Zima"

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze podsumowanie "Akcji Zima" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska Akcja Zima ruszyła pełną parą. Po ponad dwóch miesiącach od jej rozpoczęcia, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podsumował pierwsze działania na rzecz bezdomnych. Do tej pory udało się pomóc kilkudziesięciu osobom.

Na chwilę obecną w kutnowskiej noclegowni przebywa 30 mężczyzn i 1 kobieta. Mają zapewniony nie tylko dach nad głową i ciepłe posiłki, ale także pomoc materialną - nowa odzież, żywność, środki higieniczne czy leki. Wielu bezdomnych spoza domu noclegowego korzysta również ze stołówki, do której przekazano prawie 250 litrów ciepłej zupy.

Osoby zaangażowane w Akcję Zima kontrolują również środowiska zagrożone wychłodzeniem i zamarznięciem, które odwiedzają dwa razy w tygodniu. Jest to 28 miejsc stałego monitoringu, w których istnieją oznaki pobytu osób bezdomnych, tj. pustostany, szałas, altany działkowe, opuszczone stare kamienice, mosty, okolice Dworca PKP, Jadłodajnia Caritas, piwnice, budynki gospodarcze, skwerki osiedlowe. Pracownicy socjalni interweniowali już 35 razy w sprawie 15 osób, z czego 13 przebywało na terenie miasta, a 2 to osoby przyjezdne.

Oprócz tego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej namawia bezdomnych do skorzystania z noclegowni i przyjęcia pomocy oferowanej przez pracowników. Polega ona m.in. na wyrobieniu dowodu osobistego, uzyskaniu ubezpieczenia zdrowotnego, podjęciu leczenia, wsparciu w poprawie relacji rodzinnych, uzyskaniu ciepłej zimowej odzieży wraz z obuwiem oraz schronienia i ciepłego posiłku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE