Reklama

Reklama

Pierwsze posiedzenie kutnowskiej Rady Seniorów. Przewodniczącym były prezydent Kutna

Opublikowano: 11 czerwca 2021 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na pierwszym posiedzeniu zebrała się w czwartek 10 czerwca, kutnowska Rada Seniorów. Członkowie rady zostali wybrani w wyniku głosowania w październiku ubiegłego roku. Nowy organ ma być ciałem doradczym prezydenta Kutna.

Reklama

Kandydatury członków rady zostały wysunięte przez stowarzyszenia działające na terenie Miasta Róż. W październiku ubiegłego roku nastąpiło głosowanie, które wyłoniło członków rady. Teraz nadszedł czas na jej pierwsze posiedzenie.

- Bardzo się cieszymy, że po miesiącach obostrzeń związanych z pandemią mogło odbyć się inauguracyjne spotkanie rady. Po pierwsze, bo zostało ukonstytuowane bardzo ważne gremium, które będzie wytyczało kierunki polityki senioralnej w naszym mieście, a po drugie, bo będzie to prowadzone w ścisłym porozumieniu ze środowiskiem seniorów i dzięki temu liczymy na nowe inicjatywy i pomysły - podkreślał Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Rada Seniorów dzisiaj wybierała swoje prezydium. Przewodniczącym został były prezydent Kutna Krzysztof Wacław Dębski. Zastępcą wybrano Stanisława Kołodziejczaka, natomiast sekretarzem została Jolanta Gajda.

- Ustaliliśmy już pierwszy termin roboczego spotkania. Myślę, że już po pierwszej naszej dyskusji powiedzieliśmy sobie, czym chcielibyśmy się zajmować. Będziemy chcieli zarazić pomysłami prezydenta i urząd miasta, ale będziemy chcieli również aktywnie działać przy współtworzeniu strategii na kolejne 10 lat. Pomysłów jest sporo. To, co dzisiaj było zaakcentowane, to problem komunikacji i zachęty do aktywności dla seniorów, bo na ten moment aktywnie w życiu miejskim uczestniczy jedynie 10 procent seniorów - zaznaczał Krzysztof Wacław Dębski.

Poniżej pełny skład kutnowskiej Rady Seniorów:

Krzysztof Wacław Dębski - przewodniczący;

Jolanta Gajda - sekretarz;

Stanisław Gralak;

Julianna Barbara Herman;

Marek Kacprzak;

Maria Kolasińska;

Stanisław Kołodziejczak - zastępca przewodniczącego;

Michał Sinior;

Andrzej Sobczak;

Andrzej Zielonka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE