Reklama

Reklama

Pijackie orgie na placu zabaw

Opublikowano: pt, 7 sie 2015 12:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Porozrzucane butelki, części garderoby i krzyki co noc – tak wygląda plac zabaw przy ul. Olimpijskiej. Jak mówią okoliczni mieszkańcy do tego dochodzi nie najlepszy stan techniczny zabawek. Kutnianie są oburzeni warunkami do zabawy, jakie serwuje się najmłodszym. Czy coś się zmieni?Najmłodsi mieszkańcy osiedla nie mogą w pełni cieszyć się z placu zabaw, który znajduje się niemal w jego centrum. Coraz bardziej przypomina on bowiem pobojowisko, a nie miejsce zabaw, na którym spokojnie mogą przebywać dzieci i ich opiekunowie.

Reklama

– Wszystkim przeszkadza aktualny stan placu zabaw, jednak raczej nie mówi się o tym głośno – mówi Jadwiga Ciniewska. – Spotykają się tu młode osoby, które okropnie hałasują, co wieczorami jest naprawdę uciążliwe. Do naszych mieszkań wciąż dobiegają krzyki.

– Wrzaski to jedno, kolejnym problemem jest bałagan, który codziennie musi sprzątać dozorca. Wszędzie porozrzucane są niedopalone papierosy, rozbite butelki, a nawet bielizna – dodaje Wanda Pietrusiak. – To skandal, żeby dzieci musiały przebywać w takim miejscu. Mogą sobie zrobić krzywdę. Sytuację pogarsza stan sprzętów, które z roku na rok stają się coraz bardziej zniszczone. Co na to magistrat, który administruje obiektem?

– Place zabaw dla dzieci w naszym mieście są sukcesywnie odnawiane, wiele z nich ma już nowoczesne wyposażenie oraz ogrodzenie – informuje Izabela Sobczak-Tybura z biura prasowego UM. – Kolejne place zabaw, w tym plac na ul. Olimpijskiej, będą remontowane w 2016 roku.

Odnowienie sprzętów i ogrodzenie terenu nie rozwiąże jednak problemów z pijackimi orgiami. W takich sytuacjach należy dzwonić pod numer 988.

– Jeśli otrzymamy od mieszkańców stosowną informację, to oczywiście zainterweniujemy – mówi Ryszard Wilanowski, komendant Straży Miejskiej w Kutnie. – Należy uczulać mieszkańców na to, aby zawiadamiali nas o każdym akcie wandalizmu. Gdy stwierdzimy wykroczenie, to oczywiście podejmiemy odpowiednie środki. Telefony można wykonywać do godziny 23.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)